Wuling Bingo – s nafukovacou posteľou. Malý, ale praktický elektromobil.

Čínska spoločnosť Wuling ukazuje celému svetu, ako sa má robiť pekný a dostupný elektromobil na každodenné použitie. Drvivá väčšina obyvateľstva nepotrebuje denný dojazd na jedno nabitie na úrovni 500km, lebo neprejde viac ako 50km, ani zrýchlenie z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd. Načo, keď po preplnených uliciach v našich mestách sa vláčime priemernou rýchlosťou pod  30 km/h. Za to, mnohí ocenia, že s autom sa dá zaparkovať takmer všade a nákupná taška z bežného nákupu sa aj do malého auta určite zmestí. Benefit k tomu – cena nižšia, ako za základnú Škodu Fábia.

Odhalenie nového elektrického hatchbacku Wuling Bingo sa blíži. Spoločnosť Wuling vydala novú sadu oficiálnych obrázkov interiéru a vyzerá skvele, oveľa lepšie ako čokoľvek iné v tomto segmente.

Bingo vyrába SAIC-GM-Wuling ( SGWM ), spoločný podnik medzi  SAIC , General Motors a Wuling Motors. Wuling je pravdepodobne najznámejší pre svoje najpredávanejšie elektrické mini auto Wuling Mini EV , ktoré existuje aj ako kabriolet . Bingo bude novým vlajkovým elektrickým osobným automobilom Wuling, no na ceste sú ešte väčšie vozidlá.

Bingo je päťdverový štvormiestny hatchback s pohonom zadných kolies a trendovým dizajnom s niektorými retro prvkami. Rovnako, ako mnohé z týchto malých elektrických áut, aj Bingo je zamerané hlavne na starostlivé, často nakupujúce ženy.

Baojun Bingo je kompaktné auto: dĺžka 3950mm, šírka 1708mm, výška 1580mm s rázvorom 2560 milimetrov. Rozmerovo je takmer rovnaké ako Opel Corsa predchádzajúcej generácie (do 2014), alebo ŠKODA Fábia III. Spoločnosť Wuling bude predávať dve verzie Binga:

  1. s  výkonom motora 30 kW (41 k.) a 110 Nm, napájaným 17,3 kWh batériou. Maximálna rýchlosť je 100 km/h a dojazd je 203 kilometrov podľa metodiky  CLTC.
  2. s  výkonom  motora 50 kW (68 k.) a 150 Nm, napájaným z 31,9 kWh batérie. Maximálna rýchlosť je tiež 100 km/h a dojazd je 333 kilometrov (CLTC).
Interiér Wuling Bingo

Sedadlá z umelej kože vyzerajú mimoriadne elegantne, takmer ako britské športové auto zo 70. rokov minulého storočia. Volant je pomerne veľký, hrubý a okrúhly. Prístrojová doska obsahuje dvojitú obrazovku s prístrojovým panelom a informačným systémom multimédií uprostred. K dispozícii je digitálny hlasový asistent v kreslenom štýle. Pod obrazovkou má tri ciferníky na ovládanie klimatizácie. Vetracie otvory majú chladný kovový vzhľad. Obrazovka a tlačidlá sú umiestnené v bielom podstavci, ktorý je umiestnený na samotnej palubnej doske.

Kožené prvky v interiéri sú prešívané! Volič jazdného režimu  je umiestnený v strede, medzi sedadlami, kde je aj elektronická ručná brzda. O niečo ďalej vzadu sú dva držiaky na poháre.

Zadné sedadlá sa sklápajú nezávisle, takže si môžete vziať surf. S oboma sklopenými sedadlami je nákladný priestor 790 litrov.

Všetko, čo vidíte na obrázku nižšie, sú skladacie úložné boxy, kempingová súprava, lampa a rádiá, ktoré bude Wuling predávať ako oficiálne možnosti výbavy. Predaj vecí, ktoré nesúvisia s automobilmi, je nový trend medzi výrobcami áut v Číne. NIO predáva sušienky , značka  Radar predáva stany . Šikovné riešenia od Wuling:

Batožinový priestor je tiež dostatočne veľký, alebo tak Wuling aspoň naznačuje, keďže stačí na prepravu veľkého plyšáka a rozloženého detského kočíka.

Wuling myslí aj na mladé rodinky a bude predávať aj autosedačku špeciálne navrhnutú pre zadnú lavicu Binga.

A keď ešte nemáte deti, môžete si ich „vyrobiť“ v Bingo: Wuling ponúka voliteľnú nafukovaciu posteľ v plnej veľkosti, ktorá sa perfektne zmestí do zadného priestoru auta. Pomerne veľa čínskych výrobcov automobilov ponúka tento druh matracov na kempingové účely a podobne, ako to hovoria.  Wuling dokonca ponúka súpravu malých vankúšikov a rádio pre pohodlie a atmosféru. Takže, zábava môže začať!

Wuling Bingo bude mať svoj verejný debut na autosalóne v Šanghaji budúci mesiac a čoskoro nato sa dostane na čínsky automobilový trh. Cena sa bude pohybovať od približne 70 000 do 100 000 juanov ( približne 9 537 – 13 624,- eur podľa aktuálneho kurzu NBS).

Zdroj: carnewschina