Slovensko pred a po…

Včerajší deň, 15. máj 2024 priniesol mnohé udalosti u nás i vo svete. Pre nás, na Slovensku však priniesol jednu, ktorá dejiny Slovenska rozdelí na dobu pred a po. Zákerný atentát na pána premiéra Roberta Fica, ktorý nemá obdobu v histórii Slovenska, zároveň nastoľuje mnohé otázky o tom, kam dospela (ne)kultúra mediálneho priestoru v našej vlasti.

Tieto stránky sa zaoberajú technikou a nemajú najmenší zámer komentovať politiku. Práve preto tu boli, sú a budú vypnuté komentáre pod článkami. Ak má niekto iný názor na to čo sa tu píše, nech si vylieva zlosť na svojej vlastnej webovej stránke. Je však mimoriadne pozoruhodné, že nielen na technické témy, ale aj bezpečnostné, či politické, sa z najväčšou nenávisťou vyjadrujú častokrát práve tí, ktorí majú odborne k danej téme najmenej čo povedať.

Túto špirálu zla treba nekompromisne zastaviť a to všetkými možnými prostriedkami. Vláde nesmie váhať a namiesto zmierňovania trestov bude potrebné radikálne pritvrdiť voči všetkým, ktorí vytvárajú, podporujú, alebo či už len komentujú výzvy k akémukoľvek násiliu a to bez ohľadu na to, voči komu sa na takéto konanie vyzýva.

Želám nášmu pánovi premiérovi Robertovi Ficovi, aby mu Boh dal sily na úplne uzdravenie a opätovný návrat do politiky. Tak isto by som to želal aj pani prezidentke Zuzane Čaputovej, alebo bývalému pánovi premiérovi Igorovi Matovičovi, keby sa takýto ohavný čin vykonal voči nim. Jediné, voči čomu treba nekompromisne bojovať všetkými prostriedkami,  je agresivita a nenávisť (zvlášť v mediálnom priestore).

Nech Boh ochraňuje Slovensko a navráti zdravie pánovi premiérovi Ficovi! Pán premiér, Slovensko Vás potrebuje! Aj téma elektromobility na Slovensku!

(Poznámka pre novinárov – každý človek má svoj titul, aj politik! Úcta, prejavovaná každému človeku a zvlášť spoločensky angažovaným osobám zo strany (nielen) novinárov, by mala byť elementárnou samozrejmosťou ich práce!)

S úctou ku všetkým, ktorých sa priamo, či nepriamo dotkol tento hrozný počin,

Ing. Juraj Bánsky