Meizu a Geely sa snažia o revolúciu v oblasti audia pre autá s pomocou AI

Zvuk sa slovami ani obrázkom opísať nedá, ten je potrebný počuť. S príchodom elektrických áut na trh sa téma kvalitného zvukového zážitku stala ešte žiadanejšou hodnotou pri kúpe auta, než je to pri autách so spaľovacím motorom. Aj keď odhlučnenie moderných áut so spaľovacím motorom je stále dokonalejšie, úroveň tichej jazdy bežného elektrického vozidla je pre dieslové, ale aj benzínové autá takmer nedosiahnuteľná. S týmto faktom sú späté aj vysoké nároky na kvalitnú audio súpravu v elektromobile, ktorá týmto môže pre posádku vytvoriť takmer dokonalé akustické prostredie a výrazne týmto spríjemniť cestovanie. Majitelia elektromobilov dávajú práve tichú jazdu, resp. kvalitný a motorom nerušený akustický zážitok, mnohokrát na jednu úroveň s dynamikou a výbornými jazdnými vlastnosťami týchto áut.

Geely Galaxy E5

Spoločnosť Geely a Meizu, dvaja hlavní inovátori vo svojich príslušných priemyselných odvetviach v Číne, využívajú svoje prepojenia na revolúciu v audio zážitku v aute. Koncom mája 2024 spoločnosť Meizu ovládaná Geely oficiálne uviedla na trh inteligentný kokpitový systém „Galaxy Flyme Auto“ a zvukový systém „Flyme Sound Limitless Voice“ pracujúci s umelou inteligenciou, ktorého cieľom je predefinovať štandardy zábavy v aute.

Mohli by vylepšenia zvuku v aute pomocou technológie AI byť ďalšou evolúciou špičkových automobilov? V každom prípade, v priebehu nasledujúcich mesiacov budú integrované do nových modelov Geely Galaxy.

Galaxy Flyme Auto je rozšírením platformy Flyme OIS spoločnosti Meizu prispôsobenej pre oblasť inteligentných automobilov. Meizu tvrdí, že dodáva „bezproblémový, elegantný a inteligentný kokpitový zážitok“ prostredníctvom funkcií, ako sú gestá na celej obrazovke, viacformátové desktopy, nepretržitá hlasová interakcia a inteligentné rozpoznávanie scenárov. Dôležité je, že systém umožňuje automatické prepojenie medzi smartfónom používateľa a vozidlom, čo umožňuje funkcie ako bezkľúčový prístup, odovzdanie navigácie a integráciu aplikácií naprieč platformami.

Galaxy Flyme Auto poháňa interne vyvinutý 7nm čip pre kokpit „ Dragon Eagle 1 “ od Geely pre automobilový priemysel, ktorý sa môže pochváliť výpočtovým výkonom 100 000 DMIPS a schopnosťou vykresľovania grafiky 900 GFLOPS – dvojnásobok výkonu AI oproti čipu Snapdragon 8155 od Qualcommu. Tento vlastný silikónový čip podporuje prehrávanie videa vo vysokom rozlíšení a umožňuje mnoho aplikácií riadených AI.

Geely Galaxy E8

 Popri inteligentnom kokpite Geely spolupracovala so spoločnosťou Meizu na predstavení „Flyme Sound Limitless Voice“ – „prvého 9.1.6-kanálového zvukového systému v odvetví s umelou inteligenciou“. Tento systém bude využívať pripojenú technológiu AI na zlepšenie zážitku z počúvania u cestujúcich. Je vybavený 1,6-kanálovou konfiguráciou 3D priestorového zvuku a až 27 reproduktormi s celkovým výkonom 2000 W. Uvádza sa, že systém dokáže poskytnúť akustickú atmosféru rôznych miest, od nahrávacích štúdií až po koncertné sály.

Flyme Sound, využívajúc pokročilé algoritmy AI, automaticky optimalizuje zvukové pole, prispôsobuje zvukové efekty a umožňuje prispôsobené preferencie zvuku pre každého cestujúceho. Okrem toho komplexné ladenie NVH (Noise, Vibration, and Harshness) od Geely, aktívne potlačenie hluku a dynamické ambientné osvetlenie spolupracujú pri vytváraní pokojného, ​​priestorového prostredia v kabíne.

Systém Flyme Sound tiež integruje audio aplikáciu WANOS 3D a aplikáciu Geely Galaxy Sound Space, čo používateľom poskytuje knižnicu pohlcujúceho zvukového obsahu. Galaxy Flyme Auto a Flyme Sound Limitless Voice budú súčasťou nadchádzajúcich modelov Galaxy E5 a ďalších nových modelov vozidiel Geely, ktorých cieľom je uspokojiť meniace sa potreby zákazníkov inteligentných vozidiel „bezproblémovým a prispôsobeným audio-vizuálnym zážitkom“.

Zdroj: carnewschina