Dongfeng Nano Box- analóg Dacie Spring uvedený na trh v Číne s cenou od 8 209 eur.

Nedávno boli v Číne oficiálne uvedené na trh tri nové modely Dongfeng Nano Box , malého čisto elektrického SUV s cenovým rozpätím 59 700 – 64 700 juanov ( približne 8 2098 896 eur podľa aktuálneho kurzu NBS ) od Dongfeng EV New Energy (skrátene  Dongfeng  EV) .

Dongfeng Nano Box

Dongfeng EV je obchodná jednotka v rámci skupiny Dongfeng, ktorá sa zameriava na malé čisto elektrické vozidlá a v súčasnosti vyvija novú platformu pre malé elektrické vozidlá. V nasledujúcich 5 rokoch plánuje Dongfeng EV uviesť na trh 3 až 5 nových modelov, ktoré pokrývajú segmenty SUV a sedany. Mimochodom, značka Dongfeng pôsobí už aj na Slovensku.

európsky analóg Dongfeng Nano Box sa volá Dacia Spring

Auto pôvodne vyvinul Renault s názvom Renault Kwid. Elektrická verzia auta sa volá Renault City K-ZE. Toto auto je vyrábané v Číne spoločnosťou Dongfeng-Renault. Do Európy je exportované ako Dacia Spring. Pre vnútorný čínsky trh Dongfeng vyrába verzie nazývané Dongfeng  Aeolus  EX1,  Dongfeng Fengxing  T1,  Dongfeng Fengguang  E1, Venucia e30 a Dongfeng Nano Box. Všetky sú vyrobené v tej istej továrni.

Celkový tvar Dongfeng Nano Boxu je podriadený snahe o dosiahnutie čo najlepších aerodynamických parametrov. Veľkosť auta je 3732 mm  na dĺžku,1579 mm na šírku, 1515 mm na výšku s rázvorom 2423 mm. Nabíjací port je umiestnený v prednej časti auta.

Novo uvedené modely sú vybavené predným elektromotorom s výkonom 33 kW a krútiacim momentom125 Nm. Spoločnosť Dongfeng tvrdí, že oficiálny čas zrýchlenia auta z 0 na 50 km/h je 6 sekúnd. Batéria je lítium-železofosfátová batéria od CATL s kapacitou 15,97 kWh, ktorá zabezpečuje elektromobilu dojazd 201 km na jedno nabitie podľa metodiky CLTC. Základný model podporuje iba pomalé nabíjanie, ktoré trvá 3 hodiny kým sa dosiahne úplné nabitie. Ostatné dva modely podporujú rýchle nabíjanie, ktoré trvá len 0,53 hodiny na dosiahne úplného nabitia.

o pohon NANO Boxu sa stará elektromotor s výkonom 33 kW

Interiér má rovnaký dvojfarebný dizajn ako exteriér. Dongfeng Nano Box je vybavený 7-palcovým prístrojovým panelom a 10-palcovou centrálnou obrazovkou multimediálneho systému. Vozidlo je pripojené k aplikácii s funkciami vrátane diaľkového ovládania dverí, diaľkového ovládania klimatizácie, určovania polohy vozidla/vyhľadávania auta, správy nabíjania a diagnostiky stavu vozidla. Sedadla sú vyrobené z umelej kože.

Vozidlo má 4-miestne usporiadanie (2+2) a zadné sedadlá sa dajú sklopiť.

Pre porovnanie, na európskom trhu predávaná elektrická Dacia Spring, prezentovaná ako najlacnejšie elektrické vozidlo na európskom trhu začína vo verzii Cargo  s cenovkou 20 250 eur. Bez komentáru !

Zdroj: Vision effect

Zdroj: carnewschina, dacia