Changan Shenlan S7 sa zrejme chystá do Európy pod značkou DEEPAL

Značka Shenlan EV je spoločným projektom medzi Changanom , výrobcom batérií CATL a technologickým gigantom Huawei. Značka je umiestnená nad základnou značkou Changan a pod luxusnou značkou Avatr. Shenlan v súčasnosti predáva iba jedno auto, a to sedan Shenlan SL03 .

Nedávno spoločnosť Changan zverejnila oficiálne obrázky pripravovaného , nového elektrického SUV Shenlan S7. Model S7 je dobre aerodynamicky vyladený elektromobil s niektorými športovými detailmi, ako sú čierne blatníky a čierne rámy okien. Má tiež vysúvacie kľučky dverí a športové zliatinové disky s brzdovým strmeňom vo farbe karosérie.

Zadné dvere siahajú takmer až k nárazníku, takže sa batožina do kufra Shenlan S7 ľahko naloží. 

interiér Shenlan S7 dokazuje zmysel dizajnérov pre harmóniu

Elektrické SUV má nádherný interiér, najmä v tomto oranžovo-hnedom lemovaní. Shenlan S7 má projekčný displej HUD a centrálnu obrazovku pre infotainment a multimediálny systém.  Na palubnej doske a stredovej konzole nie je na dohľad ani jedno tlačidlo. Volant má zaujímavý dizajn, s dvoma lúčmi, dvoma malými tlačidlami ovládača funkcii a plochým spodkom.

Konvenčný dizajn vnútornej kľučky dverí bol nahradený novým dizajnom elektronického tlačidla. Stačí stlačiť tlačidlo a dvere sa elektronicky otvoria alebo zatvoria.

Spodný obrázok je všakoveľa zaujímavejší, ako sa môže zdať. Všimnite si dva odznaky s názvom DEEPAL. To po prvýkrát potvrdzuje, že anglická značka Shenlanu bude pravdepodobne Deepal, presne ako sa o tom špekulovalo v júli 2022. Changan však stále oficiálne nepotvrdil názov. Pravdepodobne sa tak stane budúci mesiac na autosalóne v Šanghaji.

Stredový tunel Shenlan S7  je široký s dvoma vyhrievanými a chladenými držiakmi na poháre a bezdrôtovou nabíjacou podložkou pre dva smartfóny. Pod stredovým tunelom je otvorený odkladací priestor.

Shenlan S7 je stredne veľké SUV s pohonom zadných kolies. Veľkosťou karosérie s dĺžkou 4750 mm, šírkou 1930 mm a výškou 1625 mm s rázvorom 2900 mm. Je teda o niečo väčší ako európski konkurenti VW ID.4ŠKODA Enyaq iV. Shenlan bude predávať dve verzie S7: batériový elektromobil (EV) a verziu s motorovým predlžovačom dojazdu (EREV). Verzia EV bude k dispozícii s výkonom 160 kW (218 k.) alebo 192 kW (258 koní). Verzia EREV dostane elektromotor s výkonom 177kW (238 koní) a 1,5-litrový benzínový motor s výkonom 70 kW (95 koní). Tento motor nie je mechanicky spojený s kolesami, funguje len ako generátor elektrického prúdu pre akumulátor.

Shenlan S7 bude mať svoju verejnú premiéru na aprílovom autosalóne v Šanghaji v roku 2023. Čoskoro potom bude uvedený na čínsky automobilový trh. Očakáva sa, že cena bude začínať okolo 160 000 juanov (približne 21 680 eur podľa aktuálneho kurzu NBS).

Ak si toto pekné elektrické SUV zachová popri svojom názve pre európsky trh aj čínsku cenovku, potom pre výrobcov áut na “starom kontinente” asi nastávajú ťažké časy. Avšak pre pospolitý ľud starnúcej Európy, túžiaci kúpiť si pekné elektrické auto, sa možno “blýska” na tie lepšie.

Zdroj: carnewschina