Yudo Yuntu je už v predaji s pastelovým interiérom

Yudo Yuntu bol uvedený na čínsky automobilový trh. Yuntu je päťdverový hatchback s nápaditým dizajnom. Názov Yuntu (云兔) odkazuje na čínsky rok králika a znamená ‘Oblačný králik’.

Dizajn Yudo Yunto je pomerne typický pre segment. Spoločnosť to však urobila príťažlivejším pridaním čiernych oblúkov kolies, čiernych rámov okien, čiernych strešných lyžín, veľkého spojlera nad zadným oknom a športových zliatinových diskov so stredom vo farbe karosérie. Ide o päťdverové päťmiestne auto. Veľkosťou karosérie s dĺžkou 4035mm, šírkou 1736mm, výškou 1625mm a rázvorom 2480 mm je Yudo Yunto takmer rovnaký ako Škoda Fábia predchádzajúcej generácie.

Yudo Yunto je auto s pohonom predných kolies. Elektromotor má výkon 70 kW (95 koní) a krútiaci moment 165 Nm, čo je dostatočné pre maximálnu rýchlosť 130 km/h a zrýchlenie z 0 na 50 km/h za 4,2 sekundyYudo ponúka dve možnosti kapacity batérie: 32 kWh pre dojazd 320 kilometrov podľa metodiky CLTC, alebo 41,7 kWh pre dojazd 415 kilometrov.

Kupujúci môžu získať Yuntu v piatich rôznych farbách. Ako to už pri čínskych automobilkách býva, farby majú poetické názvy a poetické popisy. Auto na fotkách je ružové. Yudo to však nenazýva len ružovou. Nazývajú ju Sparse Shadow Pink (疏影粉). V preklade to znamená „Aglomerovaná vôňa slivkového kvetu sa vznáša, aby odhalila sviežosť a eleganciu“.

Ak vám nestačí len farba, Yudo vám predá nálepku. Z továrne! Ako v 80. rokoch minulého storočia. Nálepky sú väčšinou s kreslenou tematikou. Môžete mať akúkoľvek nálepku s akoukoľvek farbou. Zostaňme pri našom aute Sparse Shadow Pink, ako je to vpravo hore. Táto nálepka sa volá Rainbow Sweetheart. Zobrazuje dúhu s ružovou mačkou.

Yuntu za svoju cenu prináša pomerne veľa technológií. Operačný systém auta sa nazýva Amber OS. Poháňa ho 64-bitový osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon. Operačný systém podporuje aktualizácie vzduchom OTA (over-the-air).

Interiér je charakteristický dvojramenným volantom s splošteným spodkom, plochými sedadlami z umelej kože a množstvom lacných béžových plastov. Farby interiéru sú dosť pestré. Hlavná farba je rovnaká ako farba exteriéru, no Yudo pridal aj tmavší odtieň ružovej.

Informačný a zábavný systém je dodávaný s 3D digitálnym asistentom s názvom Mecha Rabbit (机甲兔). Má tvar robotického králika bez nôh. Vodič môže hovoriť s králikom Mecha a prikázať mu, aby urobil najrôznejšie veci, ako je otvorenie okien, zvýšenie hlasitosti alebo zníženie kúrenia.

Najlepšia vec v aute je  voliteľná zábavná súprava. Pozostáva z dvoch karaoke mikrofónov, extra subwoofera a herného ovládača. Súčasťou sú aj aplikácie na spievanie karaoke a hranie rôznych hier.

Yudo je veľmi kreatívny pri výbere farieb sedadiel, mieša Sparse Shadow Pink s tmavšou ružovou.

Zadná lavica je dostatočne široká pre dvoch dospelých a dieťa uprostred.

V strede je veľká bezdrôtová nabíjacia podložka, dostatočne veľká pre minimálne dva smartfóny.

Cena modelu Yudo Yunto s 32 kWh batériou je 85 800 juanov (približne 11 701 eur podľa aktuálneho kurzu NBS) a 41,7 kWh model je k dispozícii za 95 800 juanov (13 065 eur). Na elektromobil veľkosti Fábie to nie je zlá cena! Čakáme na odpoveď zo “Škodovky” – o malom a dostupnom elektromobile sa hovorí už dlhšie, ale zatiaľ “skutek -utek” !

či bude predaj Yuntu natoľko “ružový” ako je farba auta, ukáže budúcnosť

Zdroj: carnewschina