Baojun Yep s peknými farbami bude mať aj verziu pickupu

Značka  SGMW je spoločný podnik čínskych spoločností SAIC, Wuling a amerického  General Motors. V súčasnosti SGMW vyrába autá značiek Wuling a Baojun v Číne. A ich najnovší produkt je Baojun Yep. Doposiaľ bola prezentovaná iba SUV verzia tohto plne elektrického vozidla, ale Baojun Yep  bol nedávno odhalený v Číne s aj karosériou pickupu.  Malý elektrický pick-up Baojun Yep má jednoduchú, ale príťažlivú koncepciu: dvoje dvere, dve sedadlá a rezervné koleso namontované vzadu. 

Pôvodne bol Yep predstavený ako čisto elektrické SUV s tromi dverami a štyrmi sedadlami. Jeho rozmery sú: dĺžka 3381 mm, šírka 1685 mm a výška 1721 mm s rázvorom 2110 mm. Je teda o 604 mm kratší, o 40 mm širší a o 1 mm vyšší ako Suzuki Jimny. A kým zákazníci čakajú na uvedenie SUV Yep na trh, značka Bajoun nestráca čas. Pre radosť svojich priaznivcov odhalili aj pick-up verziu Yep. Keďže tieto obrázky vytvorila spoločnosť SGMW Design, znamená to, že prezentované auto v súčasnosti je pravdepodobne iba predsériovou verziou na preverenie reakcie verejnosti. V prípade pozitívnej odozvy nás SGMW môže čoskoro prekvapiť aj sériovým prevedením tejto vydarenej štúdie pick-up verzie Yep.

Hoci Baojun Yep  vyzerá ako terénne vozidlo, na zadnej náprave má iba jediný elektromotor s výkonom 50 kW (68 koní) a krútiacim momentom 140 Nm. Jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na 100 km/h.Elektrický Baojun Yep   bude k dispozícii aj s pohonom všetkých kolies 4WD, ale neskôr. Táto verzia je vo vývoji. Keď už hovoríme o dojazde, Baojun Yep   má batériu typu LFP, ktorá bude mať kapacitu 28,1 kWh a poskytuje dojazd 303 km (podľa CLTC). Elektrické SUV Baojun Yep bude uvedené na trh v júni 2023 s cenovkou približne 100 000 juanov (13 098 eur).

interiér Baojun Yep

Pokiaľ ide o interiér, Baojun Yep má dvojitú plávajúcu veľkú obrazovku, ktorá spája prístrojový panel a centrálnu riadiacu obrazovku multimédii, kruhové vývody klimatizácie a volant nového štýlu.

vyznanie pre dámu už môže byť napísané aj na aute

 Plne elektrické SUV Baojun Yep má zaujímavú funkciu, ktorou je digitálna obrazovka namontovaná v zadnej časti. Vyzerá to ako moderné hodinky Apple Watch, ale tieto sú namontovaný na aute. Podľa značky Baojun má táto obrazovka pomôcť mladej generácii vyjadriť svoju osobnosť aj na ceste, aby „vytvorila prispôsobenejší a rozmanitejší spoločenský život pre mladých používateľov“. “Hodinkový remienok Car-watch” je 1050 mm dlhý a 260 mm široký a obrazovka “hodiniek” je 300 mm dlhá a 256 mm široká, obe sú nastaviteľné užívateľom z aplikácie. Prostredníctvom obrazovky “hodiniek” môžu používatelia vytvárať a odosielať text, obrázky a videá a získavať interakciu medzi človekom a vozidlom.

Vonkajší dizajn pick-up modelu Yep, je celkom podobný verzii SUV. Má rovnakú prednú časť s hranatými svetlometmi, obrovským nárazníkom, širokými blatníkmi a veľkými bočnými zrkadlami. Za B-stĺpikom modelu Yep je však veľa zmien. Ako vidíme, má malú korbu nákladného priestoru a rezervné koleso namontované na jeho dverách. Takže môžeme predpokladať, že táto verzia Yep nedostane túto funkciu Car Watch. Pikap Yep má dvoje dvere a iba dve sedadlá. Na zverejnených obrázkoch má tento elektrický mini pick-up tri farby karosérie: fialovú, modrú a zelenú. O hnacom ústrojenstve pickupu Yep toho veľa nevieme, ale asi bude podobné SUV Yep

pastelové farby pre Baojun Yep

Je pravdepodobné, že verzia pick-up modelu Yep bude zameraná zvlášť na mladých ľudí v prímorských oblastiach dovolenkových destinácii, ktorí si radi sami, alebo len vo dvojici vybehnú za zábavou, alebo zážitkami do okolia. Elektrický pick-up Baojun Yep im bude príjemným spoločníkom. Potlesk dizajnérom SGMW za ich nápady !

Zdroj: carnewschina