ELMARK PLUS – Nabíjačky pre všetkých

Problém rozvoja elektromobility vo všeobecnosti zahŕňa jeho dva základné komponenty. Tým prvým sú samotné elektromobily a druhým, nemenej dôležitým, je nabíjacia infraštruktúra.

Na týchto stránkach sa venujeme elektromobilom, zvlášť tým, ktoré nie sú tak obšírne prezentované v našich médiách. Stránok, ktoré sa venujú špičkovým elektromobilom TESLA je toľko, že čokoľvek by sa tu napísalo, by bolo nosením dreva do lesa. Ale našťastie, elektromobily nerobí len Elon Musk a je vysoko pravdepodobné, že sa aj v tomto segmente zopakuje scenár z oblasti mobilov. Kto si dnes spomenie na mobily Alcatel, Sony-Ericson, Nokia ? V dobách keď Nokia predávala ročne stovky miliónov mobilov o smartfónoch Huawei nikto nepočul. Prešlo pár rokov a všetko je inak.

Ale naspäť k elektromobilite. Druhým komponentom, určujúcim tempo rozvoja tohto segmentu sú nabíjacie stanice. No nie len ich samotný počet v krajine je dôležitý, ale hlavne ich dostupnosť pre bežného vlastníka elektromobilu.

V tejto oblasti prichádza z významnou inováciou spoločnosť ELMARK Plus zo Šale. Ako prví na Slovensku uviedli na trh AC dobíjaciu stanicu pre elektromobily s nediskriminačným prístupom. Prečo je práve nediskriminačný prístup k nabíjaniu tak dôležitý?

Stačí sa prejsť po Slovensku a zastaviť sa na miestach, kde už niektoré nabíjacie stanice stoja. Takmer všetky fungujú na „klientské – RFID karty“. Výrobcov nabíjacích staníc je už dosť a každý má svoj systém prístupu k nabíjaniu.  A teraz si predstavme turistu, ktorý k nám príde na elektromobile napr.z maďarského Györu a po návšteve Thermal parku  vo Veľkom Mederi si chce pozrieť naše krásne Tatry.

Po ceste si samozrejme potrebuje dobiť svoj elektromobil. Ale takmer na každej nabíjacej stanici, bude dlho–predlho študovať návody, či piktogramy, zisťujúc kde sa zaregistrovať, ako previesť nejaké peniaze na kredit, čo si naskenovať, aký kód zadať, atď… Kým na to príde a všetko vykoná, s hromžením a nechutným nadávaním na systém  si povie, že tu treba niečo zmeniť !!!

Práve túto zmenu predstavuje nediskriminačný systém nabíjania. Tu sa uplatňuje práve to čaro jednoduchosti, ktoré má potenciál výrazne posunúť elektromobilitu na úroveň každodenne bežnej reality. Nič jednoduchšie už neexistuje. Príde majiteľ elektromobilu k takejto dobíjacej stanici, pripojí napájací kábel do konektora na svojom aute, priloží k čítačke na nabíjacej stanici svoju VISA, resp. Mastercard platobnú kartu (ktorú má u nás už aj každý študent) a spokojne sa nabíja. Keď dopije svoju kávu, skonzumuje chutný obed, zrelaxuje vo wellnesse, alebo dopozerá divadelné predstavenie, príde k autu, odpojí kábel a odíde. Z účtu sa mu odučtuje iba  suma za nabitie auta, bez dodatočných poplatkov. Účtenku k napájaniu nájdete na stránke gtischarging.sk v sekcii účtenka.  Žiadne registrácie, žiadne zadávenie SMS kódu, či skenovanie QR. Nič také netreba. Platobnú kartu má každý. Je možné použiť aj platbu smartfónom – APPLE PAY, GOOGLE PAY.          

návod na použitie na boku dobíjacej stanice od ELMARK Plus

Ak  môže niečo výrazne  sprístupniť  elektromobilitu bežnému občanovi, je to práve riešenie,  ktoré zabezpečí rýchle, jednoduché a nediskriminačné nabíjanie od Kútov, až po Svidník.

Spoločnosť ELMARK plus už takéto riešenia nabíjania elektromobilov ponúka!

Vo výrobnom portfóliu spoločnosti, ktorá sa už dlhé roky venuje  riešeniam v oblasti výkonovej elektroniky, sú aj tieto moderné AC nabíjacie stanice s nediskriminačným prístupom. Moderný dizajn zabalený do nerezovej skrinky v  odolnom prevedení, ponúka prístup k nabíjaniu elektromobilov pre všetkých majiteľov VISA/Mastercard platobnej karty. Samozrejme, systém umožňuje platiť za nabíjanie aj prostredníctvom smartfónu – APPLE PAY či GOOGLE PAY. Dobíjacia stanica spĺňa všetky požiadavky platných technických noriem na zariadenia tohto typu – certifikácia podľa IEC 61851. Kvôli bezpečnosti je integrované aj tlačidlo havarijného vypnutia. Konštrukcia umožňuje používanie dobíjacej stanice vonku aj za vlhkého počasia.

Doplnkovým benefitom je možnosť individualizácie vzhľadu a možnosť umiestnenia podsvietenej reklamy zákazníka (logo, erb…) na čelnej ploche dobíjacej stanice.

Ale hlavný benefit je skrytý v samotnom systéme dobíjacej stanice. Je to benefit jednoduchého a rýchleho prístupu k nabíjaniu elektromobilu.

A to je ten správny krok, ktorý umožní posunúť výskyt elektromobilov na našich cestách výrazne dopredu!

https://seredsity.sk/wp-content/uploads/2020/10/20201009_121148.mp4?_=1

Zdroj:
seredsity.sk