Chery iCar 03 do terénu s fotovoltickými panelmi a batériou CATL za 17 854 eur

Mnohí motoristickí novinári ešte pred pár rokmi nebrali značku Chery vážne a považovali ju len za výrobcu nezaujímavých lacných modelov áut. Situácia sa začína pomaly meniť a aj keď sa značka Chery stále zameriava hlavne na cenovo dostupný segment áut, čoraz častejšie prichádza aj s dobre vyzerajúcimi  a inovatívnymi  vlastnými riešeniami. Na autosalóne v Guangzhou v roku 2023 spoločnosť Chery  oznámila predpredajné cenové rozpätie svojho  elektrického SUV s názvom iCar 03: 140 000 – 190 000 juanov ( približne 17 854 24 230 eur). K dispozícii je pohon dvoch aj štyroch kolies. Predpredaj sa oficiálne spustí 18. decembra 2023 a dodávky  začnú  okamžite potom.

  iCar je nová značka elektrifikovaných vozidiel pod spoločnosťou Chery, ktorá bola uvedená na trh začiatkom tohto roka a je zameraná na mladých ľudí vo veku 25 – 35 rokov, ktorí sa venujú novej kariére. Model iCar 03 je prvým modelom značky.

Chery iCar 03, postavené na elektrickej hliníkovej platforme Chery S5X, má hranatý dizajn a podporuje inteligentný pohon všetkých štyroch kolies. Vozidlo meria 4406 mm na dĺžku, 1910 mm na šírku, 1715 mm na výšku s rázvorom 2715 mm. V závislosti od počtu elektromotorov a veľkosti trakčnej batérie má štyri pohotovostné hmotnosti 1679 kg, 1775 kg, 1800 kg a 1892 kg. Vozidlo jazdí na 18- alebo 19-palcových kolesách. Ako plnohodnotné SUV má iCar 03 nájazdový uhol 26 stupňov a výjazdový uhol 29 stupňov.

Chery iCar 03 sa ponúka vo verzii s pohonom zadných kolies (RWD) aj vo verzii s pohonom všetkých kolies (4WD). Verzia s pohonom zadných kolies je vybavená elektromotorom s výkonom 135 kW, verzia s pohonom všetkých štyroch kolies je vybavená dvomi motormi s maximálnym výkonom 70 kW a 135 kW. Oficiálne zrýchlenie výkonnejšej verzie z 0 na 100 km/h je 6,5 sekundy. Lítium-železofosfátový akumulátor dodáva spoločnosť CATL a je dostupný v kapacitách 65 kWh a 69 kWh. V závislosti od konfigurácie poskytuje oficiálny dojazd 500 km podľa metodiky CLTC. Okrem toho je podporovaných 8 terénnych  jazdných režimov pre všetky cesty, napríklad na snehu, blate, piesku a štrku.

Model Chery iCAR 03 je vybavený fotovoltickými panelmi v prednej časti a na streche, ktoré slúžia na výrobu dodatočnej elektrickej energie. Spoločnosť Chery tvrdí, že ak vezmeme za príklad oblasť Šanghaja, fotovoltické panely namontované na vozidle môžu poskytnúť vozidlám elektrickú energiu na dojazd viac ako 2 000 km počas celého roka. V zadnej časti má iCar 03 vonkajší úložný priestor pre rezervnú pneumatiku a zadné výklopné dvere sa dajú otvárať do strany.

Interiér je ladený do príjemnej kombinácie zelenej a čiernej farby. Je vybavený 15,4-palcovou centrálnou ovládacou obrazovkou multimediálneho systému, ktorá je dodávaná so vstavaným systémom inteligentnej interakcie i-VA, o ktorom Chery tvrdí, že virtuálny ľudský asistent môže priniesť „humanizovanejšiu hĺbkovú komunikáciu a interakciu zábavy“. Medzi ďalšie možnosti auta patrí bezdrôtové nabíjanie pre mobilné telefóny, 12-reproduktorový audio systém od Infinity a bezpečnostné prvky ako protiblokovací brzdový systém, elektronické rozdeľovanie brzdnej sily a elektronický stabilizačný program.

Na záver – Chery ukázalo pekné auto, ktoré má oprávnenú ambíciu byť vstupenkou pre mladých ľudí do sveta jazdy na nespevnených cestách a do prírody. Palec hore!

Zdroj: carnewschina