Chery iCar 03 s inteligentným systémom asistovaného riadenia DJI

Značka Chery’s iCar nedávno uviedla na trh dve nové verzie svojho elektrického terénneho SUV iCar 03 s názvom Intelligent Driving Edition s cenou 149 800 juanov (približne 19 304 eur podľa aktuálneho kurzu NBS) a 159 800 juanov (20 592 eur). Ako už názov napovedá, hlavné vylepšenia sú vo funkciách inteligentného riadenia prostredníctvom pokročilého asistenčného systému riadenia DJI úrovne 2.

iCar  je značka elektrických vozidiel pod značkou Chery , ktorá bola uvedená na trh v roku 2023 a je zameraná na mladých ľudí vo veku 25 – 35 rokov, ktorí sa venujú novej kariére. Pridaním dvoch nových verzii sa model iCar 03 rozšíril  na osem verzii.

Exteriér pokračuje v dizajne štvorcového boxu so zadnou externou úložnou jednotkou, zvislými prednými svetlometmi aj zadnými svetlami, strešnými nosičmi batožiny a 19-palcovými ráfikmi kolies. Nové verzie  iCar 03 majú tiež celohliníkovú karosériu s torznou tuhosťou 31812 Nm/stupeň.

Veľkosť nových verzii modelu iCar 03 zostáva oproti pôvodným verziám nezmenená: na dĺžku meria 4406 mm, na šírku 1910 mm, na výšku 1715 mm s rázvorom osí kolies  2715 mm. Vozidlo má svetlú výšku 200 mm, nájazdový uhol 28° a výjazdový uhol 32°. Spotrebitelia si môžu vybrať zo šiestich farieb exteriéru: bielej, čiernej, sivej, striebornej, modrej a zelenej.

Obe nové verzie modelu majú dva elektromotory  zabezpečujúce pohon všetkých štyroch kolies s maximálnym výkonom 205 kW (279 k) a maximálnym krútiacim momentom 385 Nm, ktoré sú napájané  s lítium-železofosfátovým akumulátorom s kapacitou 65,69 kWh. Podľa čínskych médií AutoHome je zrýchlenie z 0 na 100 km/h na úrovni 6,5 sekundy, maximálna rýchlosť je obmedzená na 150 km/h a dojazd na čisto elektrický pohon je 501 km. Pri rýchlonabíjaní na DC nabíjacej stanici trvá nabitie z 30 % na 80 % iba 30 minút. Okrem toho je podporovaných 8+X jazdných režimov pre všetky cesty.

Interiér má symetrické usporiadanie v tvare T, je vybavený volantom v tvare D, 9,2-palcovým LCD prístrojovým panelom a 15,6-palcovou centrálnou ovládacou obrazovkou multimediálneho systému  poháňanou čipom Qualcomm Snapdragon 8155. Systém podporuje  integrovanú interakciu na dvoch obrazovkách, rozpoznávanie hlasu, 4G sieť, GPS navigáciu, aktualizácie OTA a diaľkové ovládanie cez mobilný telefón.

Hlavnou odlišnosťou nových verzii modelu je ich pokročilý asistenčný systém riadenia úrovne 2 od spoločnosti DJI, ktorý sa nespolieha na Lidar a vysoko presné mapy, ale funguje prostredníctvom siedmich kamier. Systém integruje asistovanú jazdu úrovne 2 v mestskom a vysokorýchlostnom prostredí, autonómne parkovanie a parkovací asistent s pamäťou predchádzajúceho parkovania. Medzi asistované jazdné funkcie úrovne 2 patrí adaptívny tempomat pri plnej rýchlosti, varovanie pred kolíziou, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu, asistent pri vybočení z jazdného pruhu, asistent zmeny jazdného pruhu, monitorovanie mŕtveho uhla, varovanie pred kolíziou zozadu, varovanie pred otvorením dverí, rozpoznávanie dopravných značiek, automatické núdzové brzdenie, a asistent udržiavania v jazdnom pruhu. Okrem toho môže funkcia pamäte navigácie v meste podporovať 10 trás s maximálnou dĺžkou 150 km pre každú trasu.

Okrem vylepšenia inteligentného riadenia priniesla nová verzia iCAR 03 aj mnohé vylepšenia konfigurácie, vrátane nového audio systému značky Infinity, 64-farebných rytmických ambientných svetiel a funkcie vyhrievania sedadiel a volantu.

Zdroj: carnewschina