Wuling Mini EV Cabrio – najpopulárnejší elektromobil v plážovej verzii

Dá sa postaviť auto za pár tisíc eur? Dá! Určite nebude oplývať množstvom asistenčných systémov vodiča, špičkovými materiálmi v interiéri, ani super výkonným počítačom na obsluhu množstva najrozličnejších senzorov a kamier. Ale načo aj? Dlho očakávaný Wuling Mini EV Cabrio je konečne tu. Je to pravdepodobne najviac zapamätateľné  čínske auto roka a pravdepodobne aj desaťročia. Wuling si zaslúži veľkú pochvalu za to, že má odvahu a víziu priniesť na trh práve takéto auto.

Wuling Mini EV Cabrio je zameraný na mladých ľudí žijúcich v slnečných oblastiach. V porovnaní so štvormiestnou verziou hatchback, má kabriolet len dve sedadlá vpredu. V získanom priestore navyše ukrýva kabriolet mäkkú strechu, ktorá sa úplne uloží do zadnej časti. Za sedadlami sú ochranné oblúky pre dodatočnú ochranu pasažierov a tiež vyzerajú dobre. Elektrický mini kabriolet sa dodáva iba v troch farbách: morská modrá, smaragdová a moderná čierna. Neskôr Wuling pridá ďalšie farby.

A-stĺpik je lakovaný v matnej šedej farbe. Strecha kabrioletu je štandardne čierna alebo voliteľná červená. Je to vynikajúci dizajn, vďaka ktorému je prechod z hatchbacku na kabriolet bez problémov. Takmer sa zdá, akoby bol Mini EV od začiatku navrhnutý ako kabriolet.

Wuling Mini EV Cabrio je malé auto: dĺžka 3059 mm, šírka 1521mm, výška 1614 mm, s rázvorom 2010mm. Špecifikácie sú porovnateľné so špičkovým hatchbackom Mini EV. Elektromotor kabrioletu má výkon 30 kW (41 k) a krútiaci  moment 110 Nm. Maximálna rýchlosť je 100 km za hodinu. Batéria má kapacitu 26,5 kWh, čo je dosť na dojazd 280 kilometrov podľa metodiky CLTC. Je to síce o 20 kilometrov menší dojazd ako má malý hatchback s rovnakou batériou, ale na výlet k najbližšej pláži to pravdepodobne postačí.

Dizajn interiéru sa nezmenil. Wuling je jednoduchý a ponúka len dve farby interiéru: červenú a bielu. Farebná schéma pokrýva sedadlá, dvere, prístrojovú dosku a stredový tunel. Biely interiér s voličom pohonu, pedálmi -/+ na brzdenie a zrýchlenie, mechanickou ručnou brzdou a volantom, ktorý je pozoruhodne jednoduchý. Plus palmy v pozadí!

Zákazníci si môžu kabriolet rezervovať už teraz, alebo sa zapojiť do lotérie a vyhrať ho. Konečná cena ešte nebola oznámená, ale odhaduje sa, že kabriolet bude asi o 10 000 juanov drahšie ako hatchback. To by znamenalo cenu približne 79 800 juanov ( okolo 11 600 eur). Wuling pravdepodobne neskôr ponúkne dostupnejšie verzie kabrioletu.

Zdroj: carnewschina