Weltmeister EX6 Plus – prorodinne vylepšená EX5

 Spoločnosť WM Motors z Číny predstavila začiatkom minulého roku koncept Weltmeister EX6. Na jeseň 2020 sa tento pretavil do sériového modelu EX6 Plus, ktorý mal  premiéru 22. novembra 2020 v Kantone. Už teraz je však zrejmé, že druhý čisto elektrický model od WM Motor je vyrobený na základe  prvého, teda ide o predĺžené SUV EX5.

koncept Weltmeister EX6

Technické charakteristiky

EX6 a EX5 majú rovnaký rázvor náprav 2703 mm. Zvýšený dôraz na rodinné určenie elektromobilu sa pretavilo do nárastu dĺžky, kde EX6 je o 217 mm dlhšia ( má na dĺžku 4802 mm), šírky – 1839 mm ( +4 mm), aj  výšky – 1710 mm (+38 mm).  Elektrické SUV dospelo a teraz pohodlne odvezie aj rodinu so 4 – 5 deťmi.

Úžitkové vozidlo zdedilo dizajn koncepčného vozidla bez výraznejších zmien, pričom si zachovalo výsuvné kľučky dverí, stratilo však bočné kamery namiesto zrkadiel. Vzhľadom na jeho o niečo väčšie rozmery a teda aj hmotnosť, je dojazd tohto modelu asi 500 km, čo je o 20 km menej ako v prípade kratšieho EX5-Z (v cykle NEDC).

koncept ( na obrázku) a sériový model sú takmer rovnaké

Jeden elektrický motor produkuje výkon 160 kW (218 k.)  a krútiaci moment 315 Nm.  Batéria vozidla sa dodáva s kapacitou 69 kWh.

presklená panoramatická strecha je už štandard výbavy EV

Interiér

Jedná sa prakticky o ten istý EX5-Z, len so zväčšeným objemom kufra a vyššou úrovňou technického prevedenia komfortných prvkov. Bohatá priestorová ponuka na sedenie v tomto automobile umožňuje pohodlné odvezenie 6 – 7 osôb v troch radoch sedadiel.

interiér kopíruje EX5

Interiér s digitálnou prístrojovou doskou a 12,8-palcovým stredovým displejom kopíruje interiér modelu EX5.

elegantný a funkčný zároveň – taký je Weltmeister EX6 plus

Cena

Cena na Weltmeister EX6 plus sa začína od 30 247,- EUR ( po prepočte podľa aktuálneho kurzu NBS)  po zohľadnení vládnych dotácii.

Zdroj:
drive2