Volkswagen ID.6 X – unikli fotky elektrického SUV

Používatelia zdroja Reddit zverejnili fotografie elektrického SUV Volkswagen ID.6 X, ktoré údajne zverejnilo slovenské ministerstvo hospodárstva. Elektromobil, ktorý je veľkosťou porovnateľný s VW Touareg, bude mať oficiálny debut v apríli 2021. Volkswagen ID.6 X sa považuje za logický vývoj koncepcie ID. Roomzz  s určitými dizajnovými zjednodušeniami.

VW ID.6 X

Podľa dokumentov zverejnených slovenskými úradmi, budú rozmery elektrickej novinky od Volkswagenu nasledovné: dĺžka 4876mm x šírka1848mm x výška 1680mm. Elektrické SUV sa bude ponúkať s úctyhodným rázvorom 2965 milimetrov. Rozmery umožnia umiestnenie troch radov sedadiel v kabíne e-SUV. Pre porovnanie – rázvor náprav Tuaregu je 2904 milimetrov.

Základná modifikácia novinky dostane iba jeden elektromotor s výkonom 204 k. a podľa všetkého bude mať  pohon zadných kolies. Predpokladá sa však, že drahšie verzie budú vybavené dvoma motormi s kombinovaným výkonom 306 k. a krútiacim momentom 460 Nm. Podobnú pohonnú jednotku už majú aj ďalšie elektromobily Volkswagen. Základný ID.6 X dokáže na jedno nabitie prejsť až 450 kilometrov.

Podľa jednej z verzií zostane ID.6 X výsadou slovenského  trhu, zatiaľ čo v iných krajinách bude Volkswagen pod indexom ID.6 (bez X) predávať osobné sedany a kombi. Podľa ďalších zdrojov sa sedemmiestne SUV dostane ešte aj do ďalších krajín Európy.

Na Slovensku už má Volkswagen elektrický automobil s indexom X. Ide o verziu kompaktného crossoveru ID.4, ktorý vyrába spoločný podnik medzi spoločnosťami SAIC a VW. Vybavujú ho, mimochodom, rovnakými pohonnými jednotkami, aké boli ohlásené pre ID.6 X.

Je to samozrejme hoax, alebo aj konšpirácia, či dezinformácia. Slovenské ministerstvo hospodárstva nedopustilo žiadny únik informácii, ani nezmenilo svoju oficiálnu pozíciu ohľadom podpory  príchodu investorov zo strany výrobcov elektromobilov, ba dokonca sa ani nechystá urýchlene prijať stimulujúci dotačný program na kúpu moderného elektromobilu, pre ktorý by sa o náš trh bili všetci poprední výrobcovia elektrických áut. Tento článok je čistá konšpiračná teória.

VW ID.6 X z čínskych zdrojov

Ale keď si slovo „ slovenský“  zameníme za „čínsky“, možno na tom niečo pravdy bude.  Na našu škodu!

Zdroj:
mag.auto