Volkswagen ID.6 Crozz a ID.6 X – trojradové elektrické SUV pre čínsky trh.

Volkswagen oficiálne predstavil nové elektrické auto – najväčšie v rodine „zelených“ modelov značky- elektrické SUV ID.6. Novinka s tromi radmi sedadiel bude ponúkaná v šesť a sedem miestnych konfiguráciách.

Nový trojradový VW ID.6 bude k dispozícii vo verziách ID.6 Crozz a ID.6 X. Sériovú výrobu zabezpečia dva spoločné podniky VW s čínskymi spoločnosti FAW a SAIC. Uvádza sa, že každý z týchto partnerov Volkswagenu bude zodpovedný za výrobu jednej varianty modelu. Je pozoruhodné, že VW ID.6 CROZZ a VW ID.6 X sa bude líšiť len optikou a malým množstvom ďalších detailov, ale v technických charakteristikách budú rovnaké.

VW ID.6 Crozz a ID.6 X

Technické charakteristiky

ID.6 Crozz a ID.6 X  sú založené na globálnej architektúre MEB  skupiny Volkswagen, ktorá sa používa aj na rôznych modeloch AUDI, Škody a Seatu. Aby sa do auta dal nainštalovať tretí rad sedadiel, platforma MEB  musela byť predĺžená na 2965 mm. Táto zmena umožnila vytvoriť nové modely so 6 alebo 7-miestnym interiérom. Z tohto  dôvodu je ID.6  o 30 cm dlhšie ako iné modely koncernu na elektrickej platforme.

VW ID.6 je postavený na tej istej MEB platforme ako elektrické vozidlo ID.3 a ID.4, ale  rozmerovo je porovnateľný s VW Touareg:  na dĺžku má 4876 mm, na šírku 1848 mm a výšku 1680 mm. Hmotnosť auta je  2280 kg a túto masu budú uvádzať do pohybu tri varianty pohonnej jednotky, ktoré tvoria jeden, alebo dva elektromotory .

Základné modifikácie budú dodané s jedným elektromotorom o výkone 177 k., alebo 201 koní. Z nuly do 100 km / h sa takéto auto zrýchli v závislosti od konfigurácie za  9,3 alebo 9,1 sekundy. Dvojmotorové verzie budú vydávať výkon 305 koní a takýto záprah zrýchli na stovku za 6,6 sekundy. Maximálna rýchlosť, bez ohľadu na verziu bude obmedzená na značke 160 km / h.

Kupujúci budú mať k dispozícii batérie s kapacitou 58, alebo 77 kWh, ktoré poskytnú dojazd 435 a 590 kilometrov. Tieto ukazovatele zodpovedajú čínskemu systému testovania NEDC a preto sa pri vstupe na  iné trhy sa čísla môžu zmeniť.

Interiér a výbava

Architektúra interiéru ID.6 je tiež podobná jeho menším elektrickým súrodencom. Nie sú tam takmer žiadne fyzické tlačidlá a interakcia s rôznymi funkciami sa uskutočňuje prostredníctvom 12-palcovej obrazovky. K dispozícii je aj projekčný displej s rozšírenou realitou a širokými možnosťami ovládania funkcii auta pomocou hlasu.

Ceny zatiaľ ešte nie sú zverejnené.

Zdroj: mag.auto