Volkswagen ID.4 – uvádzacia séria rozpredaná za 1 deň

Dopyt po úplne novom elektrickom crossoveri Volkswagen prekonal všetky očakávania – Nemci sa nedokázali vyrovnať s prílevom zákazníkov ID.4.

elektrický VW ID.4

Pred niekoľkými dňami nemecký automobilový koncern oficiálne predstavil nový elektromobil Volkswagen ID.4 1st. Edition. Auto vzbudilo pomerne veľký záujem nielen motoristov, ale aj odborníkov. Začiatok predaja nového produktu bol navyše už ohlásený na severoamerickom trhu.

Keď v Spojených štátoch začal predaj špeciálnej limitovanej edície elektromobilu Volkswagen ID.4 1st. Edition, objavili sa informácie, že táto séria bola vypredaná hneď prvý deň. Dokonca pre veľký príliv žiadostí web automobilového koncernu jednoducho prestal fungovať. Avšak ani potom, čo technické oddelenie problémy vyriešilo, sa mnohým zákazníkom nepodarilo objednať si auto. Podľa internetového vydania „Insideevs.com“ bola verzia elektromobilu predstavená na severoamerickom trhu úplne vypredaná za necelý deň.

Pre amerických kupujúcich je auto k dispozícii za cenu 43 994 dolárov. Model bude možné získať po predbežnej objednávke budúci rok. Žiadosť bude považovaná za platnú potom, čo motorista zaplatí zálohu vo výške 100 dolárov. Ďalších 400 dolárov bude potrebné zaplatiť po začatí montáže elektrického vozidla.

Volkswagen ID.4 1. Edition je ponúkaný v dvoch úrovniach výbavy. Pohon môže byť zadný, alebo 4×4. Automobil je ponúkaný s motormi, ktorých výkon je 148 hp,, 175 hp., alebo 204 koní. V základnej modifikácii je model doplnený batériou s kapacitou 55 kWh. Táto poskytuje dojazd až 360 kilometrov na jedno nabitie. Najvyššia verzia je k dispozícii s batériou s kapacitou 77 kWh a motorom s výkonom 204 koní. Okrem toho bude k dispozícii verzia s elektromotormi na prednej aj zadnej náprave, ktorých celkový výkon bude 306 koní.

Interiér ID.4 je vďaka krátkym previsom karosérie a rázvoru 2,77 metra veľmi priestranný. Batožinový priestor má základný objem 543 litrov a dá sa sklopením zadných operadiel zväčšiť na 1.575 litrov (pri naložení po strop). Vozidlo môže ťahať príves do hmotnosti 1.000 kilogramov (brzdený príves pri sklone 12 percent). Svetlá výška ID.4 elektromobilu je  veľmi slušných 21 cm.

 Automobil sa bude montovať v Nemecku v meste Zwickau, o dva roky sa však výroba presunie do Spojených štátov. Na tento účel sa pripravuje  závod v Chattanooge.

Video VW ID.4 prezentuje slovenský autožurnál:

Zdroj:

yandex