Shell vybuduje pol milióna nabíjacích staníc do roku 2025

Nadnárodný petrochemický gigant Shell vydal tlačovú správu o svojej novej stratégii na dosiahnutie klimatickej neutrality do roku 2050. Spoločnosť pokračuje v transformácii, tak ako sa už deje v automobilovom priemysle a snaží sa držať krok so spoločenskými zmenami s novými prioritami.

nabíjacia stanica Shell

Generálny riaditeľ spoločnosti Royal Dutch Shell, pán Ben van Beerden: „Naša zrýchlená stratégia zníži emisie uhlíka a bude prínosom pre našich akcionárov, našich zákazníkov a celú spoločnosť. Našim zákazníkom musíme poskytovať produkty a služby, ktoré potrebujú  – produkty s čo najmenším dopadom na životné prostredie. Zároveň pri budovaní nášho  portfólia využijeme naše silné stránky pri prechode na podnikanie s nulovými emisiami v súlade s potrebami  spoločnosti. Či už sú našimi zákazníkmi motoristi, domácnosti alebo podniky, využijeme náš globálny dosah a dôveryhodnú značku na rast na trhoch, kde je najvyšší dopyt po čistejších produktoch a službách, čo prinesie predvídateľnejšie peňažné toky a vyššie marže. “

Za všetkými týmito krásnymi slovami je konkrétny plán, ktorý sa dnes čiastočne realizuje. Maloobchodný reťazec spoločnosti Shell má v súčasnosti po celom svete viac ako 60 000 nabíjacích portov pre elektrické vozidlá (EV). Do roku 2025 by ich malo byť zhruba 500 000.

nabíjacia stanica Ubitricity

 Spoločnosť Shell vysvetľuje, že už vo svojej štruktúre má kapacity výroby  obnoviteľnej energie a plánuje do roku 2030 predať asi 560 terawatthodín elektrickej energie ročne! Cieľom spoločnosti je stať sa jedným z popredných poskytovateľov čistej energie v podobe služieb nabíjania elektrických vozidiel. Napríklad v oblasti nabíjania v Európe spoločnosť Shell nadväzuje partnerstvá s novými technologickými spoločnosťami ako  Motion, Ubitricity a ionity. Len koncom januára spoločnosť Shell získala britskú spoločnosť Ubitricity s pouličnou nabíjačkou infraštruktúry s viac ako 2 700 nabíjacími stanicami iba na ostrove.

nabíjacia stanica Ubitricity

Ako petrochemická spoločnosť samozrejme spoločnosť Shell pracuje s konvenčnými palivami, pričom zvyšuje produkciu zemného plynu a produkciu LNG. Taktiež prebiehajú práce na výrobe nízkouhlíkových biopalív z cukrovej trstiny v Brazílii. Okrem toho sa spoločnosť snaží vstúpiť a zaujať „vedúce postavenie“ v oblasti vodíkového priemyslu vytváraním „integrovaných vodíkových uzlov“ predovšetkým pre priemysel a ťažkú ​​dopravu.

Spoločnosť SHELL nielen diverzifikuje svoje portfólio kompetencií a služieb v maximálnej možnej miere, ale robí to presne v súlade s trendom postupnej dekarbonizácie a prechodom na „nulové emisie“ do roku 2050. Aj naďalej pokračuje v práci vo svojej hlavnej špecializácii – rope, pričom ale investuje významnú časť svojich ziskov do vývoja a transformácie, aby naďalej zostala jedným z lídrov v energetickom priemysle aj v novej dekarbonizovanej ére.

Zdroj:
yandex