Predstavili 7-miestny elektrický crossover Mercedes-Benz EQB

Po Volkswagene predstavil aj Mercedes svoj nový 7-miestny  elektrický crossover EQB. Na autosalóne v čínskom Šanghaji predstavili MERCEDES-BENZ EQB 350 4MATIC s pohonom všetkých kolies.

V potrfóliu elektromobilov Mercedes-Benz sa objavil už tretí elektrický crossover. Ku EQC a EQA sa pripojili k 7-miestny EQB – batériový analóg GLB s a elektrickým pohonom a optimalizovanou aerodynamikou. Premiéra v Číne by nemala zmiasť: Mercedes-Benz EQB bude globálnym modelom, ktorý sa bude predávať po celom svete.

Dĺžka nemeckého elektrického crossoveru je 4684 mm. Predaj Mercedes-Benz EQB začne  v Číne verziou s pohonom všetkých kolies –  dvojmotorovou modifikáciou 350 4Matic s s celkovým výkonom 292 koní a trakčnou batériou s kapacitou 80 kWh. Dojazd – 478 kilometrov podľa cyklu NEDC, alebo 419 km podľa realistickejšieho merania WLTP. Za hranicami Číny sa pravdepodobne začne predajom verzie s pohonom predných kolies Mercedes-Benz EQB 250 so 190-k. elektromotorom a 66,5 kWh batériou, a zároveň s  najdrahšou verziou EQB AMG. Globálna premiéra EQB je však ešte pred nami – úpravy pre Európu a USA ohlásia v priebehu roka.  

Vo vnútri sú rozdiely medzi EQB a GLB minimálne: Elektrické vozidlo má svoj vlastný prístrojový panel a rôzne rozhrania multimediálneho systému MBUX. Batériovú verziu v interiéri prezrádza aj bronzový dekor výduchov klimatizácie.

Prítomnosť trakčnej batérie pod podlahou neovplyvní možnosť transformácie kabíny: Druhý rad sedadiel môže byť stále pozdĺžne posunutý v rozsahu 140 milimetrov a zložené sedadlá tvoria rovnú podlahu. V Číne bude EQB 7-miestny štandardne, v Európe bude tretí rad sedadiel ponúkaný ako možnosť.

Batožinový priestor elektrického vozidla je o niečo menší, než u jeho palivového analógu: užitočný objem piatich miestneho EQB je od 495 do 1710 litrov, zatiaľ čo obvyklé GLB ponúka od 570 do 1805 litrov.

Zatiaľ nie sú zverejnené ani čínske ceny za MERCEDES-BENZ EQB. Pravdepodobne sa elektrický crossover   objaví v predaji v lete a do Európy sa dostane na jeseň.

Zdroj: motor