Nio ЕС6 – predsériova výroba spustená

Spoločnosť Nio  založil v roku 2014 podnikateľ William Lee. Vysoké ambície spoločnosť dokumentovala rýchlo vyvinutým prvým modelom  vlastného  elektrického auta. Vlajkový model sa nazýval ES8 a bol uvedený do predaja v lete roku 2018. Ale už na jar roku 2019 bol uvedený ďalší model – trochu kompaktnejší crossover ES6.

Po roku čínsky Nio začal s výrobou testovacej série vozidiel tretieho modelu –  Nio ЕС6,  ktorý je často vnímaný  ako priamy konkurent elektromobilu Tesla Model Y. Príťažlivý a dynamický  crossover-kupé svojim dizajnom spĺňa presne tie požiadavky, ktoré sa dnes kladú na moderný elektromobil. V súčasnosti už testovacie kusy crossovera Nio EC6  začali schádzať z montážnych liniek. Po záverečných prevádzkových skúškach by sa na jeseň mala začať sériová výroba crossoveru  v globálnej verzii EС6.

NIO EC 6

Na čínskom trhu bude auto ponúkané v dvoch verziách: „Standard“ a „Performance“. Pohon auta zabezpečujú dva elektromotory, ktorých spoločný výkon je v závislosti od verzie 430, alebo 522 k. V štandardnom variante je vozidlo vybavené akumulátorom, ktorého kapacita je 70 kWh. Najdrahšia verzia elektrického crossoveru bude vybavená batériou s kapacitou 100 kilowattov.

na ulici sa NIO EC 6 nestratí

Neskôr sa v predaji objaví aj  stredná  verzia automobilu, ktorá bude vybavená batériou s kapacitou 84 kWh. Dojazd najvýkonnejšej modifikácie crossoveru je viac ako 600 kilometrov. Presnejšie povedané, tento údaj dosahuje 613 km (podľa cyklu NEDC). V cykle EPA je dojazd niečo vyše 500 km.

pri pohľade z boku by to mohol byť aj ….

Výkonné elektromotory umožnia modelu zrýchlenie z 0 na 100km/h, iba za 4,7 sekundy. Vzhľadom na tieto vlastnosti sa dá povedať, že nový produkt  značky NIO bude silne konkurovať americkému modelu Tesla Y.

Novinka sa môže pochváliť autopilotom druhej úrovne podľa klasifikácie SAE s 23 senzormi a podporou aktualizácie „vzduchom“, ako aj panoramatickou priehľadnou strechou plochy 2,1 m2.  

začiatok predsériovej výroby

Aký bude záverečný účet tohto pekného auta, si musíme ešte  pár mesiacov počkať. Ale podľa expertov na predpovede počasia v prémiovom segmente elektrických vozidiel, sa očakáva príchod studeného východného frontu sprevádzaný vetrom so silnými zrážkami.

Zdroj:
yandex