Neta Eureka 03 – elektrický sedan budúcnosti

Koncepčný sedan Hozon Eureka 03 sa v Pekingu predstavil ako elektrický štvordverový sedan s dojazdom 800 km (NEDC) a zrýchlením na stovku za menej ako štyri sekundy (výkon nie je upresnený). Po modeloch Neta NO1, Neta U a Neta V, je to ďalší pekný počin čínskej značky HOZON na poli elektromobility.

Neta U
Neta V

Hozon Auto vysvetlil, že štvordverový sedan je „nová štúdia v oblasti intelektuálnej bezpečnosti“ uskutočnená v spolupráci s piatimi partnermi: Mando, CATL, DiAS, Qihoo 360, SenseTime. 

HOZON Neta Eureka 03

Rozmermi sa model Eureka 03 približuje veľkosti Kia Stinger: 4800 × 2000 × 1400 mm, čo umožnilo natiahnuť rázvor náprav na úctyhodných – 2900mm. Spoločnosť sľubuje, že Eureka 03 zrýchli z 0 na 100 km / h  za menej ako 4 sekundy a patentovaná batéria poskytne autu vynikajúci dojazd až 800 km (podľa cyklu NEDC).

S aerodynamikou auta problém určite nebude

Medzi svetlometmi v tvare písmena T je vložené písmeno V a logo značky.

Chrómované lišty na dverách sú poukazom na vynikajúcu aerodynamiku vozidla.

Eureka 03 sa môže pochváliť architektúrou orientovanou na služby SOA (Service Oriented Architecture), ethernetovými technológiami, “priehľadnými” A stĺpikmi so zabudovanými displejmi zobrazujúcimi situáciu za mŕtvymi uhlami A stĺpikov z pohľadu vodiča auta , elektronickými spätnými zrkadlami CMS, šiestimi kamerami s 360° zobrazením  a autopilotom 4 úrovne, ktorý samostatne parkuje a mení jazdné pruhy.

Výroba elektrických vozidiel sa má začať v roku 2022. Či ho niekedy uvidíme aj na našich cestách výrobca zatiaľ nezverejnil, ale ak by sa tak stalo, určite by sme sa nenahnevali. Zatiaľ šetrite!

Zdroj:
drive