Modern in – elektrické MPV pre zdieľanú mobilitu

Neúprosná konkurencia na čínskom trhu núti výrobné spoločnosti k inováciám a z času na čas diverzifikovať svoje podnikanie. Spoločnosť Modern Auto sa pružne prispôsobuje moderným tentenciám a oznámila, že spustí službu zdieľanej mobility s názvom Modern Trip. Spoločnosť v spojení s AutoNavi použije svoj elektromobil Modern in (nie je to preklep, naozaj ho nazývajú „Modern in“ s malými písmenami v druhom slove).

Elektromobil Modern in je orientovaný na mladých ľudí. Spoloččnosť Modern Auto je nová značka pre výrobu elektromobilov, ktorú v roku 2019 založil Liu Xin (刘昕) v Šanghaji. Mali počiatočný kapitál 50 miliónov juanov (8 miliónov USD) a ich autá vyrába spoločnosť Beijing Automobile (BAW) pod značkou BAIC.

Modern Trip riadi tím s približne 20-ročnými skúsenosťami v odvetví mobility. Značka sa sústreďuje na dôležité aspekty prevádzky platformy na zdieľanú mobilitu; kontrolovaný prístup, ochrana bezpečnosti cestujúcich počas jázd, manažment po ceste, zabezpečenie nástupišťa, atď. Modern Trip sa venuje aj cestovaniu a spolupracuje s východnou Čínou, aby ponúkal letiskové transfery, prenájom áut, plánovanie podujatí atď.

elektromobily Modern in pre zdieľanú mobilitu

Pre zaistenie maximálnej bezpečnosti pasažierov bude Modern Trip ponúkať alebo využívať funkcie, ako je rozpoznávanie tváre, overovanie zákazníkov pomocou skutočných mien, predchádzanie únave vodiča atď. Jazdci budú tiež môcť zdieľať svoje výlety s dôveryhodnou rodinou a priateľmi, využívať tiché alarmy, tiesňové volania a nahrávanie zvuku z aplikácie pre smartfóny.

Modern Trip spustí prevádzku v Hangzhou a potom sa rozšíri do Šanghaja, Guangzhou, Nanjing, Changsha, Suzhou, Yancheng, Changzhou, Sanya a ďalších miest. Služba sa rozbehne s 10 000 elektrickými autami Modern in.

Auto, ktoré sa má použiť na Modern Trip, je Modern in, jediné auto, ktoré Modern Auto v súčasnosti predáva, vyrábané spoločnosťou Beijing Automobile (BAW). Ide o kompaktné MPV ponúkané v dvoch variantoch. Základná výbava má 53 kWh batériu, ktorá ponúka odhadovaný dojazd 400 km (NEDC) a vyššia výbava je dodávaná s 80 kWh batériou, ktorá sľubuje dojazd 610 km, vďaka čomu je ideálna na dlhšie jazdenie. Modern in je prispôsobený pre rýchle nabíjanie (čo nie je samozrejmosť v tejto cenovej kategórii) so schopnosťou nabitia z 30 na 80 percent len ​​za 30 minút.

Modern in nie je výkonné auto, ale dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy vďaka elektromotoru s výkonom 120 kW (160 k.) a krútiacim momentom 280 Nm. Je tiež schopný autonómnej jazdy úrovne L2, ktorú môžu vodiči ovládať na centrálnom dotykovom displeji na prístrojovej doske a môže prijímať aktualizácie softvéru “vzduchom” OTA. Modern in je kompaktné MPV s veľkosťou: dĺžka 4463 mm x šírka 1823 mm x výška 1551 mm, rázvor 2700 mm.

Auto pre službu zdieľanej mobility stojí menej ako 200 000 juanov ( približne 28 625 eur po prepočte aktuálnym kurzom NBS),pričom základný variant elektromobilu sa predáva od 17 890 eur ( 125 000 juanov).

Zdroj : Modern Auto