Interiér elektrického MPV Zeekr 009 oficiálne predstavený

Zeekr 009 je veľké plne elektrické MPV s pohonom všetkých kolies a sumárnym výkonom 405 kW (543 k.) od Geely Group . Nový elektromobil od Zeekr dostane ako jeden z prvých modelov aj batérie Qilin od CATL s hustotou energie 255 Wh/kg. Dodávky Zeekr 009 začnú v 1. kvartáli 2023. Jeho cena ešte nebola zverejnená, ale i tak sa elektrické MPV stalo jedným z najočakávanejších áut na čínskom trhu .  Dnes bol jeho interiér predstavený na oficiálnych obrázkoch, podľa ktorých má Zeekr 009 priestranný vysoko technologický interiér s množstvom obrazoviek dokonca aj na dverách! 

Zeekr je prémiová elektrická značka patriaca pod Geely. Založená bola začiatkom roku 2021. Jej prvé vozidlo sa dostalo na trh v októbri 2021. Ide o prémiové sedan-kupé s názvom Zeekr 001 . Elektromobil sa stal obrovským úspechom s kumulatívnym predajom 45 841 vozidiel. Čoskoro Zeekr uvedie na trh svoje druhé EV – veľké MPV s označením 009.

Zeekr oo1

Zeekr 009 je pomerne veľké MPV s dĺžkou 5209 mm, šírkou 2024 mm, výškou 1856 mm a rázvorom 3205 mm. Pre porovnanie, Zeekr 009 je o 54 mm dlhší, o 29 mm širší a o 71 mm vyšší ako KIA Carnival. Stojí na platforme SEA, ktorá je základom aj pre Lotus Eletre , Smart #1 , Zeekr 001.  

obrazovka Zeekr 009 v druhom rade sedadiel je vyklápateľná zo stropu

Predtým boli zverejnené len “špiónske” fotografie interiéru 009 . Dnes sa Zeekr podelil o podrobné obrázky interiéru modelu 009. Podľa zverejnených oficiálnych fotografii dostala stredová konzola Zeekr 009 15,4-palcovú plávajúcu centrálnu obrazovku multimediálneho systému, športový volant a malý posuvný volič jazdných režimov. K dispozícii sú tiež dva držiaky na poháre a podložka na bezdrôtové nabíjanie telefónu. Sedadlá v prednom rade sú potiahnuté perforovanou kožou a majú veľké a mäkké opierky hlavy.

Elektrické MPV dostalo 6-miestne usporiadanie sedadiel (2-2-2). Jeho druhý rad sedadiel má dve nezávislé elektricky nastaviteľné kreslá, ktoré vyzerajú veľmi pohodlne. Ich lakťová opierka má držiaky na poháre a rozkladacie stolíky.  Hlavové opierky každého z týchto sedadiel majú dva reproduktory. Cestujúci v druhom rade si môžu osviežiť jazdu aj jednou veľkou obrazovkou vyklápateľnou zo stropu. Podľa údajov predstavených Zeekr, jej uhlopriečka dosahuje 15,6 palca.  

Druhý rad sedadiel Zeekru 009 má ešte jednu novinku. Je to dotyková obrazovka na každých posuvných dverách. Ako vidieť na zverejnenej fotografii, pomocou tejto obrazovky sa dá ovládať teplota, okná a slnečná clona. Pomocou tejto obrazovky môžete tiež zamknúť a odomknúť zadné dvere. Vyzdvihnúť môžeme aj malé dotykové tlačidlá na B-stĺpiku pre elektrické ovládanie posuvných dverí. Zdá sa, že Zeekr chcel urobiť svoje MPV čo najfuturistickejšie.

výklopné stolíky a luxusné sedadlá s reproduktormi v Zeekr 009 – možno nový etalón triedy elektrických MPV

Zdroj: carnewschina