IM Motors ( Zhiji) L7 – elektro sedan s mimoriadnym jazdným zážitkom

Spoločnosť IM Motors začala dodávať plne elektrický sedan IM L7 do svojich predajní v Číne. IM Motors (v Číne známy ako Zhiji Auto) je produktom spoločného podniku vytvoreného medzi dvoma čínskymi technologickými spoločnosťami – Alibaba Group a Zhangjiang Hi-Tech s automobilkou SAIC Motor. Model IM L7, ktorý vznikol v decembri 2020 je prvým sériovo vyrábaným modelom od IM Motors. IM Motors pôvodne plánovala začať s dodávkami v apríli, ale ich plány boli pozastavené z dôvodu oživenia pandémie Covid-19 v krajine.

Podľa automobilky budú zákazníkom, ktorých sa oneskorené doručenie dotklo, vydané „čakacie kryštály“ (1 000 čakacích kryštálov za každý deň omeškania doručenia). Zákazníci si potom môžu tieto čakacie kryštály vymeniť za vlastný kapitál. Tieto „kryštály“ sú akousi digitálnou menou, ktorá odmeňuje vodičov za poskytovanie údajov o jazde na svojich elektrických vozidlách. Prostredníctvom funkcie „ťažby najazdených kilometrov“ môžu vodiči zarábať „kryštály“ prispievaním údajov o jazde za každý kilometer ktorý prejdú. Používatelia, ktorí najazdia až 5 000 km za rok, môžu upgradovať svoju batériu na nový 120 kWh balík, alebo vymeniť svoje „kryštály“ za LiDARovú jazdnú asistenciu.

IM L7 je vyše 5 metrový sedan s rázvorom 3100 mm

So začiatkom dodávky spustí výrobca elektromobilov aj službu IM Care. Zákazníci majú prístup k neobmedzenej údržbe vozidla, 1-ročnému poisteniu vozidla predajcom, monitorovaniu technického stavu vozidla a službe vyzdvihnutia/doručenia majiteľa pri servise alebo nehode auta. IM má v súčasnosti približne 70 centier Auto Experience ( centrum oboznamovania záujemcov s elektromobilom) a Delivery Service Centers (dodávateľských a servisných centier)  roztrúsených po celej Číne a predpokladá, že ich počet sa do konca decembra 2022 zvýši na 120.

IM L7 je elektrický sedan poháňaný dvojmotorovým systémom pohonu všetkých štyroch kolies (AWD), ktorý dokáže vyvinúť sumárny výkon 425 kW a maximálny krútiaci moment 725 Nm, s ktorým dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,87 sekundy. Sedan je vybavený ternárnou lítiovou batériou s kapacitou 93 kWh zabezpečujúcou dojazd 615 km. Pre jednoduchšiu manévrovateľnosť s 5-metrovým elektrickým sedanom bude IM L7 disponovať aj natáčaním zadných kolies. Kombinácia výkonnej pohonnej jednotky, vynikajúceho podvozku a mimoriadne účinných bŕzd ponúka vodičovi neopakovateľný pocit istoty a ovládateľnosti tohto elektrického sedanu.

K dispozícii sú dve úpravy sedanu L7; L7 Pro a L7 Dynamic. Obidve budú vybavené inteligentným systémom riadenia IM AD, ktorý využíva 12 ultrazvukových radarov, 15 kamier s vysokým rozlíšením, 11 optických senzorov s vysokou citlivosťou a päť radarov milimetrového rozsahu. Medzi ďalšie asistenčné funkcie vodiča patria; varovanie pred zmenou jazdného pruhu, varovanie pred bočným priblížením sa zozadu auta, sledovanie mŕtveho uhla a automatické núdzové brzdenie.

Futuristickému interiéru dominuje veľký dotykový displej zasúvateľný do prístrojovej dosky. Tri displeje pod jedným panelom sú rozložené takmer po celej šírke vozidla a ich funkcia je zrejmá – prvý slúži vodičovi na základné informácie o jazde, druhý slúži pre multimediálny systém a tretí je určený pre spolujazdca vpredu. Interiéru dominujú dotykové tlačidlá, ktoré sú aj na volante.

Elektrický sedan IM L7 sa bude predávať za 368 800 – 408 800 juanov (približne 52 235 – 57 900 Eur podľa aktuálneho kurzu  NBS). Automobilka plánuje uviesť do predpredaja aj svoj druhý model – LS7  v druhej polovici roku 2022.

Video fantastických jazdných schopností IM L7 zdroj: immotors

Zdroj: carnewschina