Hycan A06 -elektrický sedan nabral viac ako 30 000 objednávok za tri dni

Elektrický sedan Hycan A06 nazhromaždil podľa automobilky 30 321 objednávok len za tri dni po spustení jeho predpredaja 26. augusta na autosalóne v Chengdu v roku 2022. Predpredaj modelu začína na cene 180 000 RMB ( približne 25 793 eur podľa aktuálneho kurzu NBS). Očakáva sa, že automobil bude uvedený na trh koncom tohto roka.

Hycan je čínska značka elektrických vozidiel. Kedysi to bol spoločný podnik medzi GAC a NIO, ale teraz je plne vo vlastníctve GAC. Autá Hycan využívajú technológiu od Aion, ďalšej značky elektrických vozidiel pod skupinou GAC. Elektromobily Hycan ale nie sú len Aiony s ďalším znakom na kapote. Hycany majú svoj osobitý dizajn, značku a dokonca ani platformy nie sú vždy rovnaké. Spoločnosť už skôr uviedla na trh dva plne elektrické modely – SUV z označením 007 a malé MPV z názvom Z03.

Dizajn elektrického sedanu Hycan A06 je plne podriadený dosiahnutiu špičkových aerodynamických parametrov. Plynulé prechody a precízne spracované detaily karosérie napomáhajú k výraznému zníženiu jazdných odporov a teda aj dosiahnutiu zaujímavých dynamických parametrov elektromobilu. Zadná časť auta vyzerá zaujímavo, so širokými bokmi, trochu malým zadným oknom, integrovaným spojlerom vo veku batožinového priestoru a svetelnou lištou po celej šírke auta. Nápisy vľavo sú Guangqi Hechuang (广汽合创). Guangqi je skratka pre Guangzhou Auto (GAC) a Hechuang je čínske meno Hycan.

Predné svetlomety v tvare písmena L a uzavretá mriežka chladiča dotvárajú jednoduchú, ale štýlovú prednú časť vozidla.

Veľkosťou auta sa zaraďuje pomerne veľkým sedanom s dĺžkou 4965 mm, šírkou 1920 mm, výškou 1520 mm a rázvorom 2850 mm. Čínsky elektromobil je teda takmer o 10 centimetrov dlhší ako súčasná Toyota Camry. Koeficient odporu vzduchu je pri skrytých kľučkách dverí len 0,23 Cd.

Hycan A06 sa dodáva s pohonom predných alebo všetkých štyroch kolies s dvoma možnosťami motora: 140 kW (183 k.) a 170 kW (217 k.). Oba majú rovnakú maximálnu rýchlosť 160 km/h, pričom účinnosť motorov dosiahne 97,3 %. Verzia s pohonom všetkých kolies má maximálny výkon 340 kW (462 k) a dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 3,7 sekundy. Je vybavený ternárnou lítium-iónovou batériou a má dojazd 630 km.

Pokiaľ ide o inteligentné ovládanie, HYCAN A06 je schopný dosiahnuť pokrytie vnímania predmetov až 200 metrov pred autom a poskytovať pomocné funkcie šoférovi auta na vysokej úrovni. Vďaka možnosti nahrávať veľké dáta a vytvárať knižnicu jazdných scén sa dajú možnosti systému neustále zlepšovať. Auto vybavené vlastným modernizovaným inteligentným parkovacím systémom SPA2.5 od spoločnosti Hechuang.

 V interiéri je stredová konzola vybavená LCD obrazovkou prístrojového panela a 14,6-palcovým multimediálnym displejom s vysokým rozlíšením. Vozidlo je vybavené vylepšeným inteligentným systémom H-VIP 2.0, v ktorom nový hlasový asistent „Xiaozhi“ dokáže poskytnúť veľmi rýchlu odozvu na príkazy – na úrovni milisekúnd. Systém poskytuje tiež upozornenia na hroziaci spánok v dôsledku únavy vodiča auta, dokáže prijímať povely podľa pohybov  pier, rozpoznávanie gest a inteligentne upravuje pozadie obrazovky používateľského rozhrania na základe polohy, dennej doby a poveternostných podmienok.

Výstup klimatizácie je priamo pod centrálnou obrazovkou ovládania multimediálneho systému. Na stredovej konzole ja aj polička  pre bezdrôtové nabíjanie dvoch mobilných telefónov.

Zdroj: carnewschina, hycan