HYCAN 007 – elektrické SUV po čínsky

Aktuálna móda spájania sa rôznych čínskych automobiliek zjavne nekončí a plodom jedného takéhoto spojenia, v tomto prípade   GAC a NIO , je aj toto ich prvé spoločné e-SUV. Premiové tóny jeho dizajnu sa v tomto modeli snúbia s prepracovaným elektrickým pohonom. Značka HYCAN  má totiž ambície vyrábať predovšetkým elektrické a plug-in-hybridné vozidlá stredného segmentu. 

HYCAN 007

Technické parametre

Rozmery tohto pomerne veľkého e-SUV sú : dĺžka 4879 x šírka 1937 x výška 1680 mm. Rázvor kolies je úctyhodných  2919 mm. Takmer vo všetkých prvkoch výzdoby je zakomponované číslo 7, ktoré symbolizuje názov modelu 007. V interiéri, aj exteriéri elektrického vozidla.

Základná verzia (BASE) je vybavená batériou s kapacitou 73 kW. h a ponúka dojazd  podľa optimistickejších hodnotení NEDC  523 km. Na rýchlo nabíjacej DC stanici, sa batéria nabíja z 30% do 80%, za niečo vyše pol hodiny a v režime pomalého nabíjania so striedavým prúdom (AC dobíjacie stanice) – približne 6 hodín.

HYCAN 007

Pohon e-SUV zabezpečuje  synchrónny elektromotor s výkonom 135 kW a  krútiacim momentom 350 N.m. Zrýchlenie na „stovku“ zvládne za 8,2 sek. a do 50 km / h za  3,28 sekundy.  Existujú aj dynamickejšie verzie s dlhým dosahom: „PLUS“ a  „TOP“. Tie sú ponúkané s akumulátorom 93 kWh (643 km) a motorom 150 kW (350 N.m). Na 100 km / h zrýchľujú za 7,9 sekundy. Rýchle DC nabíjanie z 30 do 80% zvládnu za  35 minút a pomalé AC nabíjanie za 8 hodín . Maximálna rýchlosť bez ohľadu na konfiguráciu je elektronicky obmedzená na 170 km / h. Záruka na batériu je 8 rokov.

interiér HYCAN 007

Interiér

Tvar sedmičky má aj panel pred vodičom s tromi obrazovkami. Dva displeje s uhlopriečkou 12,3 palca sú pre virtuálny prístrojový panel a multimediálny systém. Namiesto stredovej konzoly je umiestnená dotyková obrazovka s uhlopriečkou 10 palcov, na ktorú sa sústreďuje ovládanie klimatizácie, kúrenie a ďalšie menšie systémy. Mediálny komplex má Wi-Fi vysielač a hlasové ovládanie (za konverzáciu je zodpovedný doplnok s namaľovanou tvárou na prednom paneli).

Hycan 007 je vybavený  autopilotom druhej úrovne, to znamená adaptívnym tempomatom s funkciou udržania v jazdnom pruhu. Auto má aj  systémy pre sledovanie únavy vodiča, parkovací automat a kamery kruhového obzoru. A na obrazovke môžete zobraziť obraz z kabínovej kamery (je nasmerovaný do zadného radu), alebo z kamery drona, ktorý je ponúkaný ako opcia.

hi-tech interiér HYCAN 007

Cena základnej verzie HYCAN 007 je v Číne 36 000 dolárov. Ak sa vám páči viac ako rovnako drahé európske modely o triedu nižšej kategórie – šetrite! Ak našetríte – neoľutujete!

HYCAN 007 prináša novú energiu do tmy našej reality

Zdroj:
autoreview