HOZON Neta S -elektrické auto s impozantným dojazdom

Automobilka HOZON AUTO predstavila na Šanghajskom autosalóne elektrický sedan NETA S (tiež Nezha S), vytvorený na základe konceptu Eureka 03 z roku 2020. Vzhľad modelu počas cesty na výrobnú linku sa mierne zjednodušil, čo však nemôžeme povedať o jeho bohatej výbave. Pre Netu S sa výrobcom ponúka autonómna jazda  štvrtej úrovne  umožňujúca jazdu aj v náročných jazdných scenároch (automatická jazda, vzdialená výzva, bezpilotné parkovanie), na základe troch LiDarov, piatich radarov milimetrového rozsahu a šesť HD kamier, architektúry SOA (Service Oriented Architecture), 5G siete a aktualizácie softwéru „vzduchom“.

Model NETA S je postavený na novej platforme vyvinutej od nuly, na  spustenie ktorej v  Hozone investvali dve miliardy juanov.

Mnohé charakteristiky novinky nie sú stále zverejnené, tak ako aj  jej interiér. Ale spoločnosť zaručuje, že elektrický  fastback zvládne prvú stovku od nuly za 3,9 sekundy a tiež úspešne zvláda „losí test“ rýchlosťou nad 80 km / h. Kapacita batérií nie je uvedená, avšak, model bude mať základnú verziu s dojazdom na jednom nabití 800 km a u verzie s predĺženým dojazdom až 1100 km (cyklus nie je špecifikovaný, ale v Číne zvyčajne používajú NEDC). Rýchle nabíjanie batérie je možné s výkonom až 240 kW. Prvých päť minút nabíjania dodá energiu na najazdenie 150 km a doplnenie batérie na 80% vyžaduje stráviť na tejto nabíjačke len 20 minút.

Sériová výroba Nety S začne v druhom polroku 2021. Začiatočná cena ešte nebola oznámená, ale podľa informovaných zdrojov bude v rozsahu 200 000 jüanov (približne 25 600 EUR podľa aktuálneho kurzu NBS), čo je porovnateľné s cenou jedného z hlavných súperov – XPENG P7 Sedan (od 229 900 Yuanov, 29 425 EUR pri zohľadnení dotácie ).

Zdroj: drive