Hong Guang MINI EV od SAIC-GM

Americko – čínska spoločnosť SAIC-GM nedávno vo svojom modelovom rade Wuling prezentovala nové elektrické mestské auto pod názvom Hong Guang MINI EV. Kompaktný city-car je zaujímavý svojou priestrannosťou a usporiadaním s mnohými priehradkami na rôzne drobnosti.

Technické charakteristiky

Rozmery mini-elektromobilu DxŠxV: 2917x1493x1621 mm, rázvor: 1940 mm. Zároveň sa ale v Hong Guangu MINI EV môžu odviezť až štyria cestujúci.

Vďaka dizajnu, ktorý umožňuje sklopenie operadla zadných sedadiel, sa v mestskom elektrickom aute objaví ďalších 740 litrov batožinového priestoru.

Hong Guang MINI EV získa elektrickú pohonnú jednotku s výkonom 20 kW (27 k). Batéria s kapacitou 15 kWh poskytne mestskému autíčku dojazd 130 km, pričom jeho maximálna rýchlosť je obmedzená na 100 km / h.

Interiér

Interiér je spracovaný v dvojfarebnej kombinácii textúrovaných textílií. Základná verzia je vybavená: digitálnou prístrojovou doskou, klimatizáciou, multimediálnym riadiacim systémom. Sedadlá s bočnou podporou typu Recaro poskytujú dostatočnú oporu pri prejazde mestskou džungľou.

V celej kabíne sa nachádza viac než tucet  rôznych výklenkov a priehradiek na ukladanie vecí a malých drobností.

Cena

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne údaje o cenách pre Hong Guang MINI EV, ale dá sa predpokladať, že cena nepresiahne 10 000 dolárov. SAIC a GM sa od začiatku usilujú vytvárať dostupné mestské autá. Napríklad Baojun E100  v cene  5300 dolárov, E300 za 8700 dolárov.

za tie peniaze si ho môžu kúpiť aj čínski študenti

Vďaka komplexnej podpore štátu je dnes Čína trhom číslo 1 pre výrobcov elektrických vozidiel z celého sveta.

Sériová výroba Hong Guang MINI EV sa očakáva v druhej polovici roku 2020.

Zdroj:
yandex