Geely predstavila elektrický pickup Radar RD6 ako aj novú značku

Značka Geely, ktorá nám Slovákom bude onedlho ešte bližšia prostredníctvom ich nového závodu Volvo na výrobu elektromobilov pri Košiciach, vo svojej domovskej krajine – Číne, pripravila pre pospolitý ľud tejto krajiny ďalšiu zaujímavú plne elektrickú novinku, ktorá bude navyše aj menom novej podznačky – RADAR.

Prvým vozidlom pod novou značkou Geely Radar   bude plne elektrický pickup Radar RD6, ktorý vyzerá veľmi sviežo a zaujme moderným dizajnom, športovými kolesami a krátkym predným previsom. Radar RD6 je položený na elektromobilovej platforme Geely –  Sustainable Experience Architecture (SEA) a bude mať dojazd okolo 600 kilometrov.

Značka Radar je zameraná na mladých aktívnych ľudí žijúcich vo veľkých mestách, ktorí si cez víkend radi vyjdú na pláž alebo do hôr. Aj vzhľadom na mohutné napredovanie čínskej ekonomiky ide o perspektívny segment zákazníkov a mnoho čínskych výrobcov automobilov uvádza na trh značky alebo podznačky zamerané presne na túto skupinu spotrebiteľov. Značka Radar v blízkej budúcnosti uvedie na trh najmenej štyri ďalšie elektrické autá: SUV, sedan-kupé-pick-up, veľký pickup a štvorkolku .

Radar zatiaľ nezverejnil rozmery RD6, ale zdá sa, že má približnú veľkosť Toyoty Hilux. Spoločnosť Geely bude ponúkať varianty RD6 s pohonom zadných kolies, ako aj s pohonom všetkých štyroch kolies a výkonom od približne 200 do takmer 400 koní. To by malo stačiť na prepravu piatich ľudí a dvoch surfovacích dosiek značky Radar.

Keď už hovoríme o brandingu: keďže Radar je lifestylová značka, bude existovať veľa co-brandingu. Aj toto je v súčasnosti v Číne veľmi populárne, kde výrobcovia áut ponúkajú čokoľvek, od značkových topánok po elektroniku a dokonca aj sušienky. Nie je to žart! Na obrázku hore vidíme kempingovú chladničku značky Radar a digitálne rádio značky Radar.

Radar RD6 má na dverách anglické a čínske značky. Čínska značka je 雷达, leida, čo znamená „radar“. Interiér má dve samostatné obrazovky; jednu pre prístrojový panel a jednu v strede pre multimediálny systém. RD6 má klasické kľučky dverí namiesto moderných vysúvacích kľučiek. Možno, že vysúvacie kľučky dverí neboli pre „radarových“ dizajnérov  dostatočne mohutné.

Radar tiež zverejnil obrázky pravdepodobne najvyššieho variantu RD6, tentoraz v panoráme mesta. Má dvojfarebný lak so športovými červenými detailmi. Zdá sa, že má aj kryt nákladného priestoru.

Nabíjací port sa nachádza na boku, tesne nad zadným kolesom. Nabíjacia stanica je tiež značky Radar. Napriek pekným obrázkom s pozadím veľkomesta, hlavnými zákazníkmi na elektrický pickup Radar RD6 budú asi ľudia, ktorí majú dobrodružnú povahu. Tí, ktorí chcú niečo viac ako sedany a SUV-éčka, ktoré zaplavujú trh.

Kedykoľvek budú potrebovať pripojiť svoj notebook alebo iné zariadenia, Geely Radar RD6 ich pripojí k svojej trakčnej batérii elektrickými zásuvkami v zadnej časti nákladnej plošiny pickupu.

Radar RD6 sa javí ako sľubné auto a spustenie značky zameranej na mestských trendových ľudí je pravdepodobne dobrý nápad. Žiadne obrázky interiéru Radar RD6 zatiaľ neboli zverejnené. Na druhej strane interiér by mal byť vyhotovený v modernom štýle, kde bude ponúkaný veľký výber možností a vybavenia. Nevylučuje sa ani prítomnosť mnohých asistenčných systémov a doplnkov pre relax. Je pravda, že to posledné bude s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkané za príplatok.

Geely Radar RD6 svieti do svetlejšej budúcnosti aj napriek momentálnej nepohode nielen na Slovensku

Informácie o technickom vybavení a obrázky interiéru by mali byť zverejnené v blízkej budúcnosti. Elektrický pickup RD6 bude uvedený na čínsky automobilový trh 9. septembra 2022. Tešíme sa, že možno raz doputuje aj na Slovensko!

Zdroj: carnewschina