GAC AION predstavil výkonný športový elektromobil Hyper SSR

Čínsky výrobca elektrických áut – spoločnosť GAC AION usporiadala 15.septembra 2022 deň značky, aby oficiálne uviedla na trh nové supervýkonné elektrické auto s názvom Aion Hyper SSR a uviedla aj nové logo značky GAC Aion. Elektromobilu Aion Hyper SSR trvá iba 1,9 sekundy na to aby zrýchlil z 0 km/h na 100 km/h, pričom kupujúci musí rátať s cenou 1,3 milióna juanov (približne 186 000 USD) a cena Aion Hyper SSR Ultimate bude dokonca 1,7 milióna juanov (teda neskromných 243 539 eur podľa aktuálneho kurzu NBS). Elektromobily sa začnú vyrábať až na budúci rok a prvé kusy budú dodané v októbri 2023.

Aion Hyper SSR má efektný dizajn s krídlovými dverami, ktoré úhľadne spájajú hladký tvar auta s moderným dizajnom.

ku LED žiarovkám predného svetlometu tvaru L je pridaných päť bodových LED elementov.

Aion Hyper SSR je tiež vybavený elektricky zdvíhacím spojlerom a difúzorom z uhlíkových vlákien na zadnej strane. Difúzorom z uhlíkových vlákien môže rýchlo prechádzať prúd vzduchu a vytvárať tak dodatočný tlak smerom nadol.

Elektricky zdvíhaný spojler a difúzor z uhlíkových vlákien

Aion Hyper SSR má výkon 1225 koní a režim pohonu MR (Mid-4WD na Hyper SSR Ultimate), s ktorým dosahuje elektromobil zrýchlenie 1,9 sekundy z 0 na 100 km/h. Vďaka vynikajúcemu výkonu pri zrýchlení spoločnosť GAC uviedla, že Aion Hyper SSR je supervýkonné auto č.1 v Číne.

Strecha Aion Hyper SSR je vybavená aj brzdovým svetlom a spätnou kamerou.

Tento nový automobil bude vybavený vstavanou 14,6-palcovou multimediálnou obrazovkou a 8,8-palcovým prístrojovým panelom. Priestor v kabíne je dostatočný na pohodlné sedenie vodiča a spolujazdca.

GAC AION uviedol na trh novú sériu špičkových produktov: Aion Hyper (čínsky názov: 昊铂). Aion Hyper je umiestnený ako špičková séria elektrických vozidiel (EV). Prvým EV je Aion Hyper SSR. GAC Aion tiež vybudovala spoluprácu s Čínskym národným vesmírnym úradom a založila Hyper Scientific Research Laboratory (čínsky: 昊铂科研实验室). Obe strany budú realizovať spoločnú výskumnú a vývojovú spoluprácu v oblasti aerodynamiky, inovatívnych materiálov, riadenia AI a ďalších oblastiach. Úspechy vo vede a technike budú aplikované na produkty Hyper Series od Aion.

Nové logo značky GAC Aion bolo tiež oficiálne uvedené na GAC Aion day.

Demonštrátor možností elektromobilov, akým je aj Aion Hyper SSR ukazuje, ako ďaleko sa dá experimentovať s elektrickým pohonom. Čo je však dôležitejšie, je obrovský sumár technologických riešení prinášaných do výrobnej praxe, ktoré skôr či neskôr nájdu uplatnenie aj v bežných elektromobiloch na každý deň. Pre bežných “smrteľníkov” je práve tento fakt tá najlepšia správa z predstavenia superšportového elektromobilu z dielne GAC Aion.

Zdroj: carnewschina