Evergrande Auto predstavilo luxusné e-SUV Hengchi 3

Stredne veľký crossover Hengchi 3 bol prvýkrát predstavený minulý rok na autosalónoch konaných v Kantone a Šanghaji. Okrem nej sa predstavilo ďalších päť prototypov pod značkou Hengchi, ktorá patrí spoločnosti Evergrande Auto. Medzi nimi sú tri crossovery, dva sedany a minivan.

Hengchi 3

Medzitým automobilka avizovala ešte ďalšie dva sedany a veľké elektrické SUV. Od tohto roku sa budú automobily tejto spoločnosti vyrábať pod prémiovou značkou Hengchi (Henchi). V preklade do slovenčiny znie tento názov ako „večná rýchlosť“. Spoločnosť Evergrande sa plánuje stať najväčším novým výrobcom elektrifikovaných vozidiel na svete.

Očakáva sa, že značka bude predstavovať nové produkty vo všetkých hlavných segmentoch. Nedávno sa na oficiálnych stránkach spoločnosti objavili obrázky interiéru nového crossoveru Hengchi 3. Čo sa týka celkového štýlu interiéru, automobil pripomína sedan triedy D s názvom Hengchi 1. Vysokú adaptabilitu crossoveru zdôrazňuje model prítomnosťou veľkých displejov v kabíne v podobe troch obrazoviek, ktoré sú spojené do jedného celku napojeného na stredovou konzolou. Podobné riešenie je už známe pre sedan Hengchi 1.

Tieto displeje poskytujú rôzne informácie, ktoré vodič potrebuje. V oblasti stredového tunela nie je nič nadbytočné – žiadne zložité tlačidlá a gombíky. Výnimkou je niekoľko ovládacích tlačidiel v jednoduchom formáte a štart-stop tlačidlo. Volant je dvojramenný a má skosenú spodnú časť, čo dodáva crossoveru športovosť. V kabíne zaznamenávame vysokú ergonómiu a absenciu zbytočných detailov. Premyslenosť do najmenších detailov umožňuje vytvoriť vo vnútri vozidla harmonický priestor pre cestujúcich. Známy je dojazd crossoveru Hengchi 3, ktorý dosahuje 800 km, čo je impozantný údaj.

Zadný rad má tiež multimediálny zábavný systém. Dve obrazovky pre cestujúcich na zadných sedadlách kopírujú v zásade rovnaké funkcie ako displej centrálneho displeja. Dajú sa nimi ovládať klimatizácia, navigačný systém, hudba a ďalšie. Podobné je aj užívateľské rozhranie. Salón má tiež zaujímavý dizajn obrovskej panoramatickej strechy, ktorú zdobia trojuholníkové prvky. Takéto riešenie je originálne a dodáva dizajnu automobilu zvláštne prvky originality.

interiér Hengchi 3

SUV sa vyznačuje luxusným exteriérom a originálnymi riešeniami. Nie je to iba predná časť auta so svietiacou sieťkou, ktorá imituje mriežku chladiča. Vzadu je spojler s LED brzdovými svetlami, kompaktné zadné svetlá s exkluzívnym vzorom. Dole sú smerovky. Podľa informácií zobrazených na jednom LCD displeji je priemerná spotreba crossoveru Henchi 3 iba 18,9 kWh na 100 kilometrov. Dátum uvedenia na trh automobilu a ceny ešte neboli zverejnené.

panoramatická strecha s originálnym vzorom

Zdroj:
yandex