Elektrický sedan IM od Zhiji Motor bude mať farby od umelcov

Zhiji Motor je značka, ktorú vytvoril SAIC v partnerstve s IT – gigantom Alibaba. V januári  zverejnila vzhľad elektrického sedanu IM. Novinka,  ktorá chce byť  konkurentom TESLA Model S, bude mať exkluzívne farby v špeciálnej edícii. Prvá farba je  Repin Black, vyvinutý číňanmi pod dojmom obrazov ruského umelca Ilju Repina. Paleta farieb edície bude tiež obsahovať odtiene Diany White a Raphael Tea.

sedan IM vo farbe Repin Black

Podľa Sohu.com, spoločnosť opisuje  farbu Repin Black ako „tečúcu čiernu, pripomínajúca roztavený grafit“, ktorej intenzita sa líši v závislosti od uhla pohľadu a dopadu svetla. Ak si pozriete  geniálne diela Ilju Repina, ako Mesačná noc,  Vzkriesenie Jairovej dcéry, Jób s priateľmi…, tam ju uvidíte. Druhá farba v palete sa nazývala Raphael Tea na počesť Rafaela Santi, slávneho talianskeho maliara a architekta renesancie. Jedná sa o ľahký béžový odtieň, ktorý používa sľudový pigment pre perlový lesk: Na diaľku sa zdá  ako cukrová glazúra, ale  pri bližšom pohľade prechádza do zlatistého lesku.

sedan IM vo farbe Raphael Tea

Tretia farba, Diana White, je pomenovaná podľa rímskej bohyne Diany, patrónky rastlinného a živočíšneho sveta, lovu a ženskosti. Je to odtieň bielej s pridaním najjemnejších strieborných častíc, ktoré dodávajú farbe mäkkú žiaru, ktorú Zhiji Motor porovnáva s mesačným svitom.

sedan IM vo farbe Diana White

Debut predprodukčného prototypu Zhiji IM sa konal na začiatku 2021 a zároveň bolo oznámené, že elektrický sedan  sa bude  predávať nielen v Číne, ale aj mimo nej. Podľa rozmerov je model porovnateľný s TOYOTA Camry , dosahuje dĺžku piatich metrov a jeho pohyb zabezpečuje dvojmotorová pohonná jednotka s výkonom 544 konských síl. Z „nuly“ na 100 km/h Zhiji IM urýchľuje za 3,9 sekundy a dojazd na batérii s kapacitou 115 kWh je  874 kilometrov (podľa iných údajov – až 1000 kilometrov).

interiér elektrického sedanu IM

Pre Zhiji IM pripravili vývojári plne riaditeľný podvozok s dvoj a päťprvkovým zavesením, adaptívne tlmiče, 39-palcový multimediálny displej a ďalší tablet s uhlopriečkou 12,8 palca, ako aj 15  kamier s vysokým rozlíšením, 12 ultrazvukových radarov a LIDAR, ktoré sú zodpovedné za autopilot. Sériový Zhiji IM bude uvedený v rámci Shanghaiského Autosalónu, ktorý sa bude konať 21-28.4.  2021. V ČĽR pôjde model do predaja na konci tohto, alebo začiatku budúceho roka.

Zdroj:

motor