Elektrické SUV Dayun Yuehu s doživotnou zárukou na batériu od 10 001 eur

Spoločnosť Dayun Group oficiálne uviedla začiatkom júla 2022 na trh nové Yuehu, malé čisto elektrické SUV. Auto je dostupné v troch verziách. Cenové rozpätie sa pohybuje medzi 67 800 – 75 800 juanov (približne od 10 001 eur do 11 181 eur podľa aktuálneho kurzu NBS) po dotáciách. Čínske meno je 悦(yue)虎(hu), čo znamená Šťastný tiger.

Dayun Yuehu je už v predaji s doživotnou zárukou na batériu

V rámci skupiny Dayun sa nákladné autá a ťahače vyrábajú pod názvom Dayun Auto a osobné autá sú vyrábané závodom Dayun New Energy pod značkou Dayun. Spoločnosť novinku umiestňuje ako malé čisto elektrické mestské SUV. S pribúdajúcimi skúsenosťami z prevádzky elektrických áut sú ich výrobcovia čoraz istejší v otázke ich spoľahlivosti a tak aj výrobcovia dostupných malých elektrických áut neváhajú ponúkať zákazníkom veľmi zaujímavé opcie. Výnimkou nie je ani spoločnosť Dayun, ktorá pre prvých majiteľov malého mestského SUV Yuehu ponúka doživotnú záruku na batériu, hnacie motory a riadiace systémy elektromobilu. Výrobca poskytuje aj rôzne doplnkové bonusy vrátane 24-hodinovej služby a cestnej asistencie.

Dayun Yuehu sa bude ponúkať v pastelových farbách

Malé mestské elektrické SUV Dayun Yuehu je dostupné v troch rôznych úrovniach výbavy: Standard, Luxury a VIP. Predná časť auta je vybavená delenými svetlometmi a má uzavretú mriežku chladiča. Slovo „DAYUN“ je zobrazené na prednej časti krytu motorového priestoru a hneď pod ním je skrytý nabíjací port. V zadnej časti je slovo „DAYUN“ umiestnené v strede zadných dverí nad koncovými svetlami prechádzajúcimi cez celú šírku dverí batožinového priestoru. Čierna časť zadného skla a dverí vytvára výrazný kontrast k zelenej karosérii.

Dayun Yuehu

Štandardne je nový Dayun Yuehu vybavený 15-palcovými kolesami z hliníkovej zliatiny. Verzie Luxury a VIP majú 16-palcové zliatinové kolesá. Rozmery karosérie 3695 mm na dĺžku,1685 mm na šírku a 1598 mm na výšku ho radia do kategórie malých mestských áut, ako sú Škoda Citigo e iV, alebo Hyundai i10. Vzdialenosť medzi nápravami je 2410 mm.

Dayun Yuehu

Dayun Yuehu je poháňaný elektromotorom s výkonom 35 kW s maximálnym krútiacim momentom 105 Nm. Vozidlo je vybavené ternárnym lítium-iónovým akumulátorom s kapacitou 30,66 kWh , ktorý autu zabezpečí dojazd podľa 300 km NEDC. Maximálna rýchlosť je 100 km/h. Spotreba energie je 10,7 kWh na 100 km. Nabitie trakčnej batérie  Dayun Yuehu z 20 % na 80 % trvá 0,9 hodiny. Bežné nabíjanie z domácej zásuvky trvá 8 hodín.

interiér elektrického SUV Dayun Yuehu

Povrchová úprava častí interiéru zahŕňa eko-kožu  a detaily  s imitáciou kovu a matnou textúrou. Auto je dodávané so 7-palcovou LCD obrazovkou prístrojového panelu, 8-palcovou obrazovkou multimediálneho systému a inteligentným automobilovým systémom Dayun, ktorý obsahuje funkcie ako diaľkové monitorovanie auta, diaľkové odomykanie, štartovanie vozidla a Bluetooth. Z hľadiska bezpečnostných prvkov je Dayun Yuehu vybavený asistenčným systémom pri cúvaní, adaptívnym tempomatom, monitorovaním tlaku v pneumatikách a asistenciou pri rozjazde do kopca.

Čo na záver? Mať druhé (tretie,…) auto v domácnosti na tak časté malé dochádzania s deťmi do školy, na krúžky, za nákupmi, atď. a pritom byť si vedomý toho, že je spoľahlivé, pričom v prípade poruchy bude dostupný doživotný bezplatný servis a náklady na jeho prevádzku na rodinnom rozpočte takmer nepoznať, je nezanedbateľný bonus v dnešnej uponáhľanej dobe. V Číne už tento pocit istoty majú majitelia mnohých značiek elektrických áut. Kedy tento pocit budú mať majitelia áut na Slovensku nevieme, ale príchod viacerých čínskych značiek elektromobilov do európskeho priestoru tento moment výrazne približuje. Budúci závod na výrobu elektromobilov Volvo ( člena automobilového holdingu Geely) pri Košiciach, možno bude práve týmto impulzom.

doživotnou zárukou na batériu a pohonný systém, ukazuje Dayun Yuehu zadné dvere mnohým renomovaným značkám

Zdroj: carnewschina