Crossover Changan Oshan X7 EV

Čínska značka Changan, debutovala novým elektrickým crossoverom Oshan X7 EV.

Changan Oshan X7 EV je vyrobený v rovnakom štýle ako benzínový model Oshan X7, ale v niektorých detailoch sa líši. Elektrický model dostal najmä štylizovanú plnú prednú mriežku, ktorej bočné pruhy sa po stranách rozbiehajú k svetlám a nové chrómové logo, ktoré vyčnieva na čiernom pozadí.

Pre crossover boli vybrané vynikajúce 19-palcové kolesá. Horizontálne zadné svetlá s prvkami LED sú navzájom kombinované s chrómovaným pásikom. Nový automobil má dĺžku, šírku, výšku 4705/1860/1720 mm a rázvor 2780 mm.

Interiér je vyrobený v dvoch farbách a má povrchovú úpravu prvkov z mäkkej hliníkovej farby. Crossover je vybavený digitálnym prístrojovým panelom, veľkým centrálnym displejom, bezdrôtovým nabíjaním mobilných telefónov, elektronickou ručnou brzdou a voličom na prepínanie smeru pohybu, podobnou ako je v autách Range Rover.

Súčasťou štandardnej výbavy Oshan X7 EV bude zadná parkovacia kamera, predné a zadné parkovacie senzory, strešné okno, rôzne štýly dizajnu prednej časti a široký výber zlaitinových diskov kolies.

Pokiaľ ide o pohonnú jednotku crossovera, elektrický motor produkuje 204 koní (150 kW). Zároveň bude vozidlo vybavené odolnou lítium-železo-fosfátovou batériou. Vodiči si budú môcť zvoliť jeden zo štyroch režimov jazdy: komfortný, športový, ekonomický, neštandardný a tri úrovne získavania energie: nízka, stredná a vysoká. Deklarovaný dojazd je 405 km.

Spracoval: Ing.Juraj Bánsky