Changan Benben E-Star

Changan Benben E-Star: ideál mestského elektromobilu nielen po „čínsky“. Nový elektrický automobil Changan Benben E-Star vstúpil na čínsky trh na jar roku 2020. Elektrický hatchback čínskej spoločnosti Changan Automobile Group bol výrobcom predstavený ako ideálne mestské elektrické auto s prijateľnou cenou. Ponúka útulný a moderný interiér s dvojicou farebných displejov pod jedným sklom, čo je nepochybne prvok, ktorý zaujme zvlášť mladšiu generáciu. Pohon je zabezpečený pre takéto mestské auto dostatočným 55 kW elektromotorom na prednej náprave a 32,2 kWh batériou. Dojazd nového elektrického vozidla na jedno nabitie 300 km.

Cena za elektrický automobil Changan Benben E-Star na čínskom trhu je približne 11.500 Eur. Zároveň sa v Číne pri nákupe vozidla šetrného k životnému prostrediu uplatňuje aj dotácia od vlády. Uvádzaná cena je predajná cena auta, bez zohľadnenia dotácií čínskej vlády !!!

Dizajn karosérie nového elektrického vozidla Changan Benben E-Star je koncipovaný ako typický elektrický automobil. Na rozdiel od svojho predchodcu, Benni EV360, ktorého karoséria bola takmer rovnaká ako u modelov s benzínovými motormi. Nové elektrické vozidlo Changan dostalo moderný dizajn prednej masky. K dispozícii budú plne LED svetlomety s originálnymi tvarmi denných svetiel. Štýlový nárazník je vyrobený v jednom celku s hluchou mriežkou chladiča.

Z boku vyzerá karoséria elektromobilu rovnako ako u Changan Benben s benzínovými motormi, ktoré uvideli svetlo sveta v roku 2014. Modernejší je len dizajn diskov. Dizajnéri zrejme tiež nemali toľko priestoru k inovácii v zadnej časti kompaktného mestského elektrického vozidla.

Vonkajšie rozmery karosérie Changan Benben E-Star 2020-2021 sú:

dĺžka 3770 mm, šírka 1650 mm, výška 1570 mm, s rázvorom 2410 mm.

Elektromobil je štandardne vybavený 15-palcovými zliatinovými kolesami s veľkosťou pneumatík 175/60 ​​ R15.

Interiér nového čínskeho elektrického vozidla je skutočne vydarený. Stačí sa pozrieť iba na predný panel a stredovú konzolu. Väčšina predného panela vznikla zložením dvoch farebných displejov pod jedným sklom. Uhlopriečka každej obrazovky je 10,25 palca. Vľavo je virtuálny informačný panel. Druhý display sa nachádza v skutočnosti v strede predného panela, ktorý plynulo prechádza do stredovej konzoly – oba majú širokouhlé zobrazenie multimediálneho systému. Príjemné materiály a svetlé ozdobné vložky sú určené na osvieženie šedého interiéru.

K dispozícii sú aj dotykové ovládacie jednotky pre klimatizačný systém a pomocné vybavenie. Originálne riešenie centrálneho tunela je tvorené elektronickým otočným voličom jazdných režimov elektrického vozidla a tlačidlom elektrickej parkovacej brzdy. Predné sedadlá sú vybavené miernou bočnou oporou.

Zoznam štandardného vybavenia obsahuje predné airbagy, ABS, EBD a asistent pri jazde z kopca. Senzory tlaku v pneumatikách a úchytky ISOFIX pre detské sedačky. Parkovacie senzory a kameru spätného pohľadu. Multifunkčný volant a virtuálny prístrojový panel s 10,25-palcovou obrazovkou. Pokročilý multimediálny systém s 10,25-palcovou dotykovou obrazovkou a klimatizáciou. Plne LED osvetlenie vozidla. Elektricky ovládané okná na všetkých dverách a elektrické nastavenie vonkajších spätných zrkadiel.

Špecifikácie:

Changan Benben E-Star je postavený na modulárnej platforme. Predné zavesenie je nezávislé na vzperách MacPherson, zadná náprava je vlečená a odpružená torznou tyčou. Kotúčové brzdy predného a zadného kolesa. Elektrický motor 55 kW (75 k 170 Nm) zabezpečuje pohon predných kolies. Pod spodnou časťou vozidla sa nachádza trakčná batéria s lítium-iónovou batériou kapacity 32,2 kWh. Nový elektrický automobil s pohotovostnou hmotnosťou 1 180 kg je schopný na jedno nabitie prekonať až 301 km a zrýchliť na maximálnu rýchlosť 125 km / hod.

Proces úplného nabitia batérii elektrického paliva trvá viac ako 8 hodín od bežnej domácej zásuvky. Od rýchlej DC nabíjacej stanice je možné nabiť batérie z 30% na 80% za 30 minút.

Zdroj:
auto.tut.by