Buick Velite 6 MAV

Čínsky trh je už dlho prioritou značky Buick: v  roku 2018 sa tu predalo 1 milión 57 tisíc ich automobilov v porovnaní s 207 000 v USA.

Preto pred rokom – v apríli 2019, bola práve v čínskom Šanghaji prezentovaná novinka, prvý elektrický automobil strednej triedy koncernu General Motors –  Buick Velite 6 MAV.

Buick Velite 6 MAV

GM a SAIC

Elektrický automobil Buick Velite 6 MAV je spoločným produktom čínskeho koncernu SAIC a General Motors. Špeciálne navrhnutá platforma  bude slúžiť aj pre ďalšie modely Buick. Na rozdiel od predchádzajúcich projektov ako Wuling E5C, má spoločný podnik v pláne vstúpiť s týmto modelom aj do Spojených štátov a Európy. Tento elektrický automobil sa bude vyrábať v Číne.

 Čo sa týka rozmerov, elektrický automobil Buick Velite 6 MAV je niečo medzi bežným crossoverom a kombi  s rozmermi  DxŠxV: 4650 x 1817 x 1510 mm. Na druhej strane elektrický  Buick Velite 6 MAV  – ( skratka MAV – Multi Activities Vehicle)-  to je aj neobvyklý dizajn a objem kufra 455 – 1098 litrov.

vkusne a nápadito riešená je aj zadná časť elektromobilu

Výbava

Buick Velite 6 MAV je vybavený pohonnou jednotkou s výkonom 110 kW a krútiacim momentom 350 N * m. Zrýchlenie z 0 na 50 km / h trvá 3,6 sekundy. Spotreba energie z batérii je asi 13,1 kW.h / 100 km.

Elektrický automobil Buick Velite 6 MAV má kapacitu akumulátora 52,5 kWh a je schopný na jedno nabitie prekonať 410 km. Skutočný počet najazdených kilometrov je uvedený v zastaranom cykle NEDC, ktorý sa týka Číny. V reálnych podmienkach bude dojazd asi 300 km. Expresné nabíjanie  (cez DC rýchlonabíjacie stanice) umožňujú dobite batérie na 80% za 40 minút. Pritom prvých 5 minút nabíjania bude stačiť na asi 40 km jazdu.

dôležité prvky nastavovania klimatizácie si zachovali mechanické ovládače

Hlavné menu informačného panelu je sústredené na 10 ″ dotykovej obrazovke s aktualizáciou od bezdrôtovej siete. Základná verzia obsahuje: Super ID a virtuálny kľúč.  Z ďalšieho vybavenia možno spomenúť automatickú klimatizáciu, panoramatickú strechu a základnú sadu elektronických asistentov.

interiér je moderný a priestranný

Bezpečnosť

Osobitnú pozornosť si zaslúžia aj bezpečnostné systémy. Celkovo sa tento komplex skladá z: šiestich airbagov, systému varovania pred priamym nárazom, núdzového brzdenia pred hrozbou zrážky, kontroly jazdného pruhu a slepých miest zorného poľa vodiča.

s aerodynamikou Buick Velite 6 MAV zjavne nebude mať problém

Cena

Elektrické vozidlo Buick Velite 6 MAV, berúc do úvahy dotácie štátu, bude stáť od 24 600 do 27 580 dolárov.

Zdroj:
autoreview