Baojun robí to, čo malo Suzuki urobiť už dávno – malý elektromobil do terénu

Ďalší znak toho, že japonskí výrobcovia áut strácajú ťah: čínsky výrobca áut Baojun robí to, čo malo už dávno urobiť Suzuki – vyrábať malé cenovo dostupné elektrické terénne vozidlo s pohonom všetkých štyroch kolies. Suzuki malo samozrejme všetky príležitosti tak urobiť so svojim best-sellerom – Jimnym. Ale namiesto elektrifikácie dostal smradľavý Jimny zákaz vstupu do väčšiny Európy kvôli emisiám CO² na úrovni 170 g/km. Prevezme Baojun štafetu lídra v segmente? Má k tomu dosť príležitostí práve so svojim pripravovaným malým terénnym elektromobilom.

Baojun je značka v rámci spoločného podniku SAIC-GM-Wuling (SGMW). Je umiestnená o niečo vyššie ako značka Wuling, ktorá je najznámejšia pre svoj bestseller Mini EV. Pripravovaný pohon 4×4 pre malý elektromobil sa ukázal na videu počas uvedenia nového Baojun KiWi EV. Auto sa ukázalo len krátko, ale podarilo sa získať dostatok snímok obrazovky, aby sme mali predstavu, čo sa deje.

Baojun KiWi má na mriežke chladiča aj názov KiWi a logo Baojun na nabíjacom porte hneď pod falošnou mriežkou chladiča. Stále má označenie Baojun KiWi. V Číne to však nie je veľký problém. Ak sa KiWi skutočne stane novou značkou, súčasný Baojun KiWi sa premenuje na KiWi „niečo“ a to bude všetko.

Baojun KiWi

Video ukazuje trendový malý terénny elektromobil. Má atypický krabicový dizajn s rovnou kapotou, rovným čelom a výraznými veľkými dverami. Elektromobil do terénu  ukazuje vo videu mnoho trendových „drsných“ dizajnových prvkov, ako sú terénne pneumatiky, bočné nášľapy, veľké zrkadlá, čierne nárazníky a strešné lyžiny. Má tiež dva zatiaľ neidentifikované prístroje na boku predného blatníka, ktoré vyčnievajú nad kapotu. Tá naľavo vyzerá ako kamera, tá napravo ako pátracie svetlo.

Každé predné svetlo pozostáva zo štyroch LED jednotiek oválneho tvaru. Tento tvar sa vracia do dizajnu karosérie aj vo výsuvných kľukách dverí a opäť v tvare zadných svetiel zadných svetiel.

Kolesá s lesklými sivými zliatinovými diskami a žltými brzdovými strmeňmi.

Vo vyššie uvedenom videu sa model 44 nazýva “City Fun Trendy Product” (城市玩乐潮品). Predpokladá sa, že toto nebude názov vozidla, keď sa dostane na trh, ale napriek tomu to znie celkom zaujímavo a o niečom to napovedá. Nové fotografie poskytujú lepší pohľad na prístroje na hornej časti predných blatníkov. Ten vľavo vyzerá ako kamera a ten vpravo ako vyhľadávacie svetlo.

Očakáva sa, že model 4×4 bude využívať platformu modelu Baojun KiWi, hoci s dvoma elektromotormi namiesto jedného. KiWi má svoj motor vzadu, s výkonom 54 alebo 68 koní. Takže na základe toho, čo vieme teraz, výkon nového 4×4 bude minimálne 110 koní.

Baojun KiWi

Vozidlo 4×4 je určené zvlášť mladým aktívne žijúcim ľuďom vo veľkých mestách, ktorí cez víkend radi kempujú v horách. Spoločnosť Baojun/KiWi ukáže takmer sériovú koncepčnú verziu na autosalóne v Guangzhou koncom novembra 2022, pričom uvedenie na čínsky automobilový trh je naplánované na 1. štvrťrok 2023.

Zdroj: carnewschina