Audi nebude vyvíjať nové spaľovacie motory

Podľa zdrojov nemeckého Automobilwoche sa šéf spoločnosti Audi – Markus Duesmann vyjadril, že spoločnosť zastavila všetku prácu na nových spaľovacích motoroch. To znamená, že benzínové a naftové motory novej generácie už nebudú, hoci inžinieri budú pokračovať v  aktualizácii existujúcich motorov.

Pripravované zavedenie (v roku 2025) Normy Euro 7 s ešte silnejšími emisnými obmedzeniami nepochybne rozdelí automobilový svet do dvoch rôznych skupín. Na jednej strane budú tí, ktorí budú naďalej vyrábať autá so spaľovacími motormi, hoci zúžia ich škálu kvôli prechodu na hybridy. Na druhej strane, ktorá bude početnejšia, budú tu automobilky, ktorí nemajú žiadnu inú možnosť, okrem definitívneho ukončenia výroby spaľovacích motorov v prospech elektromotorov. Audi sa pripojila k tejto skupine a oficiálne oznámila ukončenie vývoja spaľovacích motorov.

Generálny riaditeľ nemeckej značky Markus DUESMANN uviedol, že vývoj nových spaľovacích motorov je neefektívny a že by bolo lepšie prispôsobiť existujúce motory do úrovne  budúcich noriem predtým, ako sa nakoniec ukončí ich výroba. To znamená, že ukončenie výroby „kultových“ motorov  TDI a TFSI na Audi je blízko, ako aj ukončenie výroby dvoch ikonických modelov AUDI – R8 a TT, pre ktorých sa  neočakávajú priami nástupcovia.

V nasledujúcich 5 rokoch plánuje AUDI uviesť na trh 20 elektrických modelov. Značka tiež oznámila svoj zámer do konca tohto desiaťročia predstaviť hlavné modely, ako je A4 a A6, vo forme elektromobilov.

budúcnosť Audi bude v znamení e-tron GT

V tomto zmysle vykročilo Audi na tú istú cestu, po ktorej vykročila konkurenčná značka Mercedes. Minulý týždeň Markus Schäfer, člen predstavenstva zodpovedný za rozvoj Mercedesu, uviedol, že spoločnosť už nebude rozvíjať  spaľovacie motory. To znamená, že hlavná časť investícii môže teraz naozaj ísť do elektrických vozidiel – povedal Schäfer v rozhovore s denníkom Handelsblatt.

Zdroj:
motor1