Arcfox Kaola – všetko pre pohodlie tehotných žien a dojčiat

Dcérska značka elektromobilov čínskej automobilky BAIC predstavila veľmi nezvyčajnú novinku – elektrické MPV s názvom Arcfox Kaola, určenú špeciálne pre mladé mamičky. Dizajn a usporiadanie MPV sú optimalizované pre špecifické požiadavky na pohodlie a bezpečnosť tehotných žien a dojčiat.

Čínska štátna spoločnosť BAIC uviedla na trh značku Arcfox v roku 2017. Doteraz boli v modelovom rade Arcfox len dva plne elektrické modely – SUV strednej veľkosti Arcfox α-T (Alfa-T) a veľká vlajková loď liftback Arcfox α-S (Alfa-S). Debutový mestský elektromobil Arcfox Life už opustil trh a hypercar Arcfox GT predstavený na autosalóne v  Ženeve v roku 2019, sa nestal sériovým. Teraz sa mladá značka pokúša o presadenie sa medzi rodinnými autami. Arcfox predstavil elektrické MPV Kaola, ktorého názov odkazuje na medvedíka koalu.

Dizajn Arcfox Kaola je jasne zacielený na mladé rodiny a špeciálne na mladé mamičky. Karoséria Arcfox Kaola je vyrobená čo najkrajšie, s usmievavou prednou časťou a prižmúrenými svetlometmi. Ľavé zadné dvere Kaoly sú bežné pántové, zatiaľ čo pravé sú posuvné a elektrifikované pre ľahké nastupovanie a vystupovanie.

Predpokladá sa, že Arcfox Kaola bude zakúpený rodinou už v štádiu tehotenstva. Preto sú v druhom rade sú nainštalované dve samostatné sedadlá, pričom pravé je optimalizované na prepravu tehotných žien: môžu na ňom jazdiť v poloľahu s nohami na sklopenom operadle sedadla predného spolujazdca. Do multimediálneho systému, ktorý monitoruje zdravotný stav nastávajúcej mamičky, sú integrované špeciálne medicínske aplikácie: prístroj pripomenie potrebné lekárske vyšetrenia a testy, upozorní na blížiaci sa pôrod a vo všeobecnosti bude takpovediac držať krok s potrebami vašej nežnej polovičky.

Po pôrode bude vaše dieťatko cestovať na ľavom zadnom sedadle v jedinečnej prispôsobiteľnej autosedačke navrhnutej od  základov pre tieto účely. Jej nosič je elektrifikovaný a otočí sa smerom k rodičovi, keď je potrebné posadiť alebo vyzdvihnúť dieťa zo sedačky. Keď dieťatko zaspí, samotné kreslo zaujme vodorovnejšiu polohu, klimatizačný systém so zabudovaným antibakteriálnym filtrom automaticky zvolí optimálnu teplotu a vlhkosť a svetlo sa automaticky ztlmí.

Ak sa dieťa pociká, senzory zabudované v stoličke o tom okamžite informujú rodiča. Skriňa organizéra medzi prednými sedadlami má rozkladací prebalovací pult a vyhrievaný/chladený box na štyri fľaše. Inteligentná kamera dieťa neustále sleduje: dokáže automaticky odfotiť usmievavé bábätko a ak vidí, že plače, aktivuje upokojujúci režim s jemnou hudbou.

Bočné steny karosérie Arcfox Kaola sú dodatočne vystužené pre prípad nehody a objem nafukovacích závesov dosahuje 37 litrov. Okná sú vybavené závesmi pre navodenie intímnej atmosféry pri dojčení a obliekaní.

Zdroj: ArcFox

O technickej stránke Arcfox Kaola zatiaľ nie sú žiadne informácie, rovnako ako o cene, no ukážkový mamamobil aj vzhľadom na jeho technologické novinky pravdepodobne nebude lacný.

Spoločnosť ArcFox svojim modelom Kaola, ukázala zadné dvere akejkoľvek konkurencii a ak sa tento model dostane do predajní za prijateľnú cenu, o vďačnosť mladých rodín má postarané.

Zdroj: kolesa